Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » Pırlanta » Tektaş Yüzükte Garanti

Tektaş Yüzükte Garanti

tektas yuzukte garanti Tektaş Yüzükte Garanti

Evlenme teklifi deyince akla ilk teklif sırasında ortaya çıkan ve bir ömür boyu bayanların parmaklarını süsleyecek olan tek yüzüklerdir. Her genç kız mutlu bir yuvanın hayalini kurar. O gün gelip evlenme teklifini aldığında sevdiği insan tarafından verilen güzel bir tektaş yüzük mutluluğuna mutluluk katar. Peki ama tek taş alırken nelere dikkat etmeliyiz. Aldığımız tektaşın garantisi var mı Bu sorun daha çok evlilik teklifini yapacak olan beyleri ilgilendiren bir konudur.

Evliliklerin arttığı yaz dönemlerinde pırlanta tektaş alımlarında düğünlere doğru orantılı şekilde artıyor. Bu dönemin gelmesiyle tek taş fiyatlarında indirimler yapılıdığı görülmektedir. Aynı zamanda kötü niyetli ve insanların mutluluklarından faydalanmaya çalışan insanlar sahte tek taş yüzük satmaya başlayabilirler. Mutluluğunuza gölge düşüren bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Yüzük alacağınız zaman mutlaka güzenilir bir yerden, garantisi ve sertifikasıyla birlikte almalısınız.

Tektaş alırken 4C adı verilen kriterlere uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kriterler; kesim (Cut), renk (Color), Berraklık (Clarity), Karat Ağırlığı (Carat Weight) tır.
Kesim, bu işi ustası olan birinin pırlanta el emeğiyle şekil vermesidir.Kesim işlemi ne kadar usta bir elde iyi yapılırsa yüzüğünüzün parlaklığı, ışıltısı ve kıvılcımı da o kadar artar. Tek taş yüzüğünüzü alırken usta bir elden çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Size bunun garantisi verebilen yerlerden yüzüğünüzü almaya dikkat etmelisiniz.
Tektaşlar ilk bakıldığında renksiz gibi gözükürler ancak aralarında ton farkları vardır. Bunu ayırt etmek oldukça zordur.
Herkes yüzüğünün parkal ve berrak olamasını ister. Pırlantanın üzerinde ne kadar az iz ve leke varsa o derece parlak olacaktır.
Karak ise tektaşın ağırlığıdır.

Bir tektaş alırken dikkat etmeniz gereken bir çok detay vardır. Sadece mağazaya gidip almakla iş bitmiyor. Alacağınız yüzüğün gerçek olup olmağının anlaşılması için aldığınız yerden tek taşın sertifikasını muhakkak almalısınız. Eğer bu konuda bir şüpheniz kalmadıysa diğer önemli nokta yüzüğün garantisidir. Kaç yıl garantisi olduğunu ve garanti kapsamına nelerin girdiğini kesinlikle öğrenmelisiniz. Yüzüğünüz çizilebilir, parlaklığı gidebilir, taşı düşebilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda direkt garantisine götürmeniz daha avantajlı olacaktır. Hem ekstra masrafınız olmaz. Hemde yüzüğünüzün orjinalliği kaybolmayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


7 − = üç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>