Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa » Pırlanta » Sahte Pırlanta nasıl anlaşılır?

Sahte Pırlanta nasıl anlaşılır?

Pırlanta alışverişi yapılmadan önce en önemli cevaplanması gereken soru sahte pırlanta nasıl anlaşılır? Olacaktır. Çünkü ciddi ödemeler yapıp alacağınız bir mücevherin ileride sahte olarak adlandırılarak karşınıza çıkması hiçte hoş olmaz.

sahte pirlanta nasil anlasilir 300x225 Sahte Pırlanta nasıl anlaşılır?Karşılıklı güvenle yapılan kuyum alışverişleri arasında yer alan pırlanta takı alışverişinde en önemli şey satın alınan pırlanta takının sertifikası olmasıdır. Satıcı firmanın logosu, ismi ya da bilgilerinin yer aldığı pırlanta sertifikası, satın aldığınız pırlanta takının kimliği olarak elinizde olacaktır. Özellikle 1.00 ct ve üzeri pırlantalarda uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ( GIA, HRD, IGI vb.) istenmelidir. Ve bu kimlik aldığınız pırlanta taşın değerini ölçtürmenizde size yol gösterecektir.

Sadece sözlü olarak verilen bilgiler doğruluk payı yüksek olsa da o an o ortamda kalıp sürekliliği akıllarda kaldığı sürece olacaktır.

Pırlantanın sahte olduğunu çıplak gözle anlamak çokta kolay değildir. İşin uzmanları bile bu pırlanta sahtedir ya da değildir demek için özel ortamlarda bir çok inceleme işlemi yapmaktadır. Çıplak gözle bakıldığında ışıltısıyla belki pırlanta farkını hissettirebilir ama pırlanta yapısına çok benzeyen taş modelleri de aklınızı karıştırrabilir. Bununla ilgili karar vermenizi etkileyebilir.

Değişim iade garantisi, sertifikası ve güvenilir kuyumculuk anlayışı ile satış yapan fiziki kuyumcuları veya web sitelerini tercih etmeniz en doğru karar olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


dokuz + 6 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>