Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Anasayfa » Değerli Taşlar » Safir Elmas Takılar

Safir Elmas Takılar

safir elmas takilar 300x224 Safir Elmas TakılarSafir doğada birçok farklı renkte bulunduğu gibi mücevheratta en çok kullanılanı ve bilineni mavi renk tonudur. Safir ismini, Yunanca’da mavi taş anlamına gelen ”sappheiros” kelimesinden almaktadır. Perslere göre dünya dev bir mavi yani safirin üzerinde yer alır, gökkubbenin maviliği de safirin yansımasından gelmektedir.

Değerli taşlar arasında ilk sırada yer alan elmasın safir ile birlikte takılarda kullanımı yaygındır. Safirin mavi tonları ve elmasın pırlantaya dönüşen halindeki beyaz, şeffaflığı ortay mavi-beyaz uyumunu çıkarmaktadır. Safir elmas yüzükler, kolyeler, küpeler, gerdanlıklar, bileklikler ve daha nice takılar. Safir elmas takılar kuyumculuk tabiriyle fantezi grubuna girerler. Çünkü iki değerli taşın takılarda işlenmesi ortaya ağır bir imaj çıkarmaktadır. Çiçek figürlü safir elmas takılar, figürsüz safir elmas takılar gibi farklı çeşitlerini görebilirsiniz.

Safir astrolojide renk çeşitliliğine göre çeşitli burçları temsil eder. Buna göre;

Mavi safir; oğlak ve kova burçlarını,

Sarı safir; Yay ve Balık burçlarını,

Saydam Safir ; Boğa ve Terazi burçlarını termsil eder.

Safirin elmas ile birlikte tüm takılarda kullanımı mücevher kullananlar için alternatifler sunmaktadır. Mavi renge özel bir ilgisi olanlar için safir elmas takılar önerilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


iki × = 14

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>