Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlantanın Zarar Görmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Pırlantanın Zarar Görmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

pirlantanin zarar gormemesi icin ne yapilmalidir 300x218 Pırlantanın Zarar Görmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?Pırlanta en eski uygarlıklardan beri günümüze kadar evliliğin, sonsuz aşkın ve sonsuz bağlılığın simgesi olarak bilinmektedir. Birbirini seven iki insanın birlikte attıkların en büyük adımlardan biri olan evlilikte ilk olarak erkeğin tektaş pırlanta ile evlenme teklifi etmesi beklenir. Bir bayan için sevdiği adam tarafında verilen bir tektaştan daha değerli ne olabilir? Hem manevi değeri hem de maddi değeri oldukça yüksek olan pırlantalar kullanılırken bazı şeylere dikkat edilmeniz gerekir. Sizin için bu kadar değerli ve önemli olan tektaşınıza zarar gelmesini tabi ki istemezsiniz. Bazı küçük noktalara dikkat ederek pırlantanızın zarar görmemesi için yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

Bayanların her gün yaptığı şeylerden biri de ev işleridir. Hiç bitmeyen ev işlerini yaparken pırlanta takınızı çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yapılan işler nedeniyle pırlantanız çizilebilir, darbe alabilir. Temizlik yaparken kullandığınız çamaşır suyu veya diğer kimyasal maddeler yüzüğünü zarar verir ve renginin bozulmasını sağlar. Elbette pırlanta hiç bir darbeden ya da kimyasal maddeden etkilenmez. Ancak parmağınıza taktığınız beyaz ya da sarı altından yapılan halka kısım zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekir. Mücevherlerinizi saklarken hepsini aynı kutunun içine koymamaya dikkat etmelisiniz. Birbirine temas eden takılar çizilebilir ve görüntüsü bozulabilir. Takılarınız kullandıktan sonra kuru ve temiz bir kağıt mendil yardımıyla temizleyip öyle kutusuna koymalısınız. Ancak pırlanta takılarınızı uzun süre hava almayan kapalı kutularda ya da keselerde bırakmamalısınız. Çünkü hava almayan takıların parlaklığı bozulabilir. Göz kamaştırıcı görüntülerini yitirebilirler. Bu küçük ayrıntılara dikkat ederseniz pırlanta takılarınızı çok uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


sekiz − = 3

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>