Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Değerli Taşlar » Pırlanta Ve Değerli Taşların Uyumu

Pırlanta Ve Değerli Taşların Uyumu

pirlanta ve degerli taslarin uyumu 300x153 Pırlanta Ve Değerli Taşların UyumuElmas doğada bulunan en değerli madenlerden biridir. Oldukça sert olması en önemli özelliğidir. İşlenerek pırlanta halini alır ve başta tektaş pırlanta yüzük olmak üzere bir çok takı yapımında kullanılır. Özellikle evlenme tekliflerinde kullanılan tektaş pırlanta yüzükler sonsuz aşkın ve bağlılığın simgesi olarak kabul edilir. Pırlanta kullanılarak sadece tektaş yüzükler değil kolye, küpe, bileklik, farklı model yüzükler gibi bir çok takı da yapılmaktadır. Pırlanta takıların yapımında diğer değerli madenler ve taşlar da kullanılmaktadır.

Değerli taşlar, aynı elmas gibi doğada bulunan ve bir çok takı yapımında kullanılan madenlerdir. Bazı değerli taşların diğerlerine göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Bir çok fiziksel ve ruhsal fayda sağladığı bilinen bu değerli taşlar bu özellikleri nedeni ile çok fazla ilgi görürler. Özellikle burç taşları olarak bilinen bir çok değerli taş işlenerek takı yapımında kullanılır. Birbirinden farklı göz kamaştırıcı renkleri ile değerli taşlar pırlanta ile birlikte bir çok takı yapımında kullanılırlar. Yapılan bu takılar zarif ve bir o kadar da dikkat çeken görüntüleri ile çoğu kadının beğenisini kazanmıştır. Bir yakınınıza hediye almak istiyorsanız. Onun burç taşından yapılmış pırlanta bir takı alabilirsiniz. Her zevke ve tarza uygun rengarenk taşlı pırlanta takıları bir çok yerde bulabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


× yedi = 7

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>