Çarşamba , 20 Kasım 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Ucuza Alınır mı?

Pırlanta Ucuza Alınır mı?

Pırlantanın kalitesi daha önce bahsetmiş olduğumuz (buradan) 4C denilen kriterlerinin değerlendirilmesiyle ortaya çıkmakta ve bu şekilde fiyatlandırılmaktadır. Pırlanta her zaman pahalı mı olmalıdır, pırlanta ucuza alınır mı? En çok aklımızı kurcalayan sorulardandır.

Pırlanta, taş olarak tek başına, yalın taş haliyle tercih edilmediğinden kullanılan maden de pırlanta takının fiyatını belirleme de büyük rol oynar. Kullanılan maden yüksek ayarlı bir altın olursa fiyat artacak, ayar düştükçe de fiyat makul seviyelere inecektir. Aynı şekilde kullanılan madenin gramajı da fiyata etki etmektedir.

Bunların dışında pırlanta ucuza alınır mı? Sorusunun bir diğer cevabı özel zamanlarda mücevher firmalarının yaptığı kampanyaları takip etmek olabilir. Çünkü bu tip zamanlarda uygun fiyatlı pırlanta takılara ulaşmak çok daha fazla mümkün olmaktadır. Özel günler yaklaşırken bir çok internet ve perakende kuyumcu firması pırlantalarda yüksek yüzdeli indirimler uygulamaktadır.ucuz pirlanta 300x102 Pırlanta Ucuza Alınır mı?

Bir diğer yöntem ise Pırlanta 4C özelliklerinde yer alan karat, renk, berraklık ve kesim özelliklerini bütçemiz göre ayarlamak. Yani karatı yüksek, rengi ve berraklığı düşük özelliklerde olan bir pırlanta bütçemize daha uygun olabilir. Ya da benzer bir şekilde küçük karatta, renk ve berraklık özellikleri yüksek özellikte olan bir pırlantada bütçemize uygun olabilir. Aynı zamanda üründe kullanılan madenin altın değil gümüş olması da fiyatı düşürecek etkenlerdendir.

Pırlanta takılara kampanyalarla ucuza sahip olmak demek o ürünün kalitesiz olduğunu göstermez. Aksine mücevher firmalarının web sitelerinde en çok talep gören, en çok satılan ve en çok memnun kalınan pırlanta takılar çoğunlukla kampanyalar arasında yer almaktadır. Bunun gibi durumlarda internetten ürünü takip etmekte faydalı olacaktır. Ayrıca marka firmalar yerine orta seviye markalardan alışveriş yapmakta fiyatta hatırı sayılır bir düşüklüğü sağlayacaktır. Pırlantalar sertifikalı olduğu sürece hangi markadan alındığının çok fazla bir önemi olmamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


6 − iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>