Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Nereden Alınmalı?

Pırlanta Nereden Alınmalı?

pirlanta 300x187 Pırlanta Nereden Alınmalı?

Hayatınız boyunca yanınızda olmasını istediğiniz insana evlilik teklifi edeceksiniz. Belki de ona özel olduğunu anlatmayı sağlayacak bir hediye almak istiyorsunuz. Kadınların artık arzu objesi haline getirdikleri pırlantalar, seçimi kadar özellikleriyle de apayrı bir inceleme konusudur. Pırlanta mücevher arayışınızın nedeni ne olursa olsun, mücevheri alacağınız yer çok önemlidir. Pırlanta gerçek mi? İdeal ölçütlere sahip mi? Bütçenize uygun ancak diğer yandan da en ideal pırlanta özelliklerini taşımakta mı? Pırlanta sertifikalı mı? Bu soruların cevaplarını alabileceğiniz bir pırlantalı takı arıyorsanız, yazımızda sizlere detaylı bilgileri aktarıyoruz.

Pırlanta alırken ürünün özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız yararlı olacaktır. Pırlanta karatı, taşın büyüklüğü ve ağırlığını ifade eder. 1 karat 100 noktadır. Örnek olarak; 0.25 karat 25 nokta anlamına gelmektedir. Karat arttıkça ürünün fiyatı da artış göstermektedir. Kesim ise 3 farklı şekilde çeşitlenmiştir. İdeal kesim pırlantada; taşa gelen ışığın tamamının tepeden yansımasıyla taşın parlaklığı maksimum seviyeye ulaşır. Bu özellikleri açısından ideal kesim pırlantalar sıklıkla tercih edilmektedir. Derin kesim ve sığ kesim ise ışığı tam olarak yansıtmaması nedeniyle çok fazla seçilmeyen kesimlerdir. Pırlantada renk özellikleri ise D-G arası ideal renk dereceleridir. D renk sadece İngiliz Kraliyet Ailesi’nde bulunmaktadır. Pırlantanın berraklığı ise içinin temizliği ve doğum lekelerinin az olması ile alakalıdır. Doğum lekeleri elmasın oluşumu sırasında leke, kabarcık, pürüz gibi şekillerde kendisini gösterebilir.

Pırlanta alışverişi yapacağınız kuyumcunun size sertifika sunup sunmadığını ve bu sertifikanın geçerliliğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca artık internet üzerinden de mücevher alışverişi yapabileceğiniz güvenilir adresler bulunmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında hareket ederseniz yapmanız gereken tek şey beğeninize uygun bir modeli seçmektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


+ bir = 3

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>