Çarşamba , 20 Kasım 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Kolye Modelleri

Pırlanta Kolye Modelleri

Elmaslar herkes tarafından kabul edilmiş bir şekilde Dünya’nın en değerli ve sağlam taşları olarak kabul edilmiştir. Yüzüklerde, kolyelerde ve gerdanlık gibi takılar popüler olarak tercih edilmişlerdir. Bugün ki konumuz Pırlanta Kolye Modelleri;

İnternette farklı tasarımlarda pek çok pırlanta kolye modeli bulmamız mümkün. Bu kolyelerde taşların büyüklüğü, kullanılan değerli madenleri ve tasarımlarına göre hem fiyat hem de beğeni açısından çok farklılıklara sahiptirler. Bizde bugün sizlere bir kolaylık sağlamak hem de fikir vermek amacıyla bir yazı hazırladık. Bu yazımızda Pırlanta Kolye modelleri arasından seçim yaparken size kolaylık sağlayabileceğini düşündüğümüz faydalı bilgilere yer verdik.

İlk olarak elmaslarla tasarlanmış bir takı satın almak istiyorsanız Pırlanta kesim elmaslardan üretilmiş olan pırlanta kolyeler hem sağlamlığı nedeniyle uzun süre kullanılabilecek, hem de onu üzerinizde taşımaktan mutluluk duyacağınız bir aksesuar seçeneğidir. Pırlanta kolyeler korunma açısında da takıldığı bölge nedeniyle çizilmelere ve taş düşmelerine karşı daha korunaklı ve sağlamdırlar. Hem de dikkat çekicilik söz konusu olduğunda dekolte kısmına büyük bir ışıltı katan şık takılardır.

Yüzüklerde olduğu gibi pırlanta kolye seçerken de pırlantaların genel özelliklerine dikkat etmek gerekir. Yani kısaca Pırlanta 4C özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. İdeal bir pırlanta G-J aralığında bir renkte olmalıdır. Berraklık konusunda ise VS ve VVS arası idealdir. Karata gelecek olursak bu tamamen sizin tercihinize ve bütçenize kalmış bir seçenek.

Pırlanta Kolye Seçimi

Öncelikle kendinize bir Pırlanta kolye alacaksanız dolabınızı hayal edin, elbiselerinizi ve günlük kıyafetlerinizi gözden geçirin. Hangi renk kolye almalısınız, üzerinde farklı bir renkte taş olmalı mı gibi sorulara cevaplar arayın. Sonuçta alacağınız kolye tek kullanımlık değil belki de ömür boyu kullanacağınız bir takı olacak.

Pırlanta kolyenizi mağazadan alacaksanız, öncede bazı özellikleri belirlemekte fayda var. İnternette birkaç arama yaparak oval, yuvarlak, köşeli gibi şekil tercihinizi önceden belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde figürlere de göz gezdirebilirsiniz. Belki de hiç dışarı çıkmadan internet sitesinden alacaksanız kolyenizi icon smile Pırlanta Kolye Modelleri

Yüz yapınızı dikkate alın. Uzun, kısa, dar veya geniş modellerden yüz yapınıza uygun olanı tercih etmeniz mümkün. Burada size verebileceğimiz tavsiye yüz şeklinizde zıt şekillerde ki ürünleri tercih etmeniz. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa sivri veya köşeli ürünler tercih edebilirsiniz mesela.

Bütçenize dikkat edin. Bir tasarımı çok beğenebilirsiniz, tam aradığım kolye bu diyebilirsiniz fakat bütçeniz o ürüne yetmiyor olabilir. O zaman hemen pırlanta kalitesine göz gezidirin. Pırlanta rengi ve berraklık özelliklerini düşürerek o tasarımı size uygun bir fiyata satın almanız mümkün. Ürünü internetten alacaksanız mutlaka firmanın müşteri temsilcileriyle görüşün, yüksek ihtimalle pırlantanın renk ve berraklık özellikleriyle oynayabiliyorlardır.

Peki hediye alacaksanız…

Bu konuda aslında çok bişey söylemeye gerek yok, bayanlara pırlanta dediğimiz zaman akan sular duruyor. Siz yine de alacağınız kişiyi inceleyin. Hangi kıyafetleri giyiyor, kıyafetlerinde daha çok hangi renkler var, klasik mi giyiniyor spor mu gibi sorulara cevaplar arayın. Alacağınız hediyede sadece pırlanta olmak zorunda da değil. Üzerinde zümrüt, ametist, opalit, safir gibi renkli taşlarda olabilir. Bu doğrultu da bütçenizi de ayarlayarak seçim yapabilirsiniz.

Uzunca anlattık, size birazda tavsiye verelim. Aşağıda piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz, özellikle internetten kolayca satın alabileceğiniz bir miktar ürün bulduk sizler için. Emin olun bayanlar bu ürünleri çok sevecek…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


− 6 = iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>