Çarşamba , 16 Ekim 2019
Anasayfa » Hediye Önerileri » Pırlanta İşlemeli Kol Düğmesi

Pırlanta İşlemeli Kol Düğmesi

pirlanta islemeli kol dugmesi 300x300 Pırlanta İşlemeli Kol DüğmesiKol düğmesi, genellikle erkekler tarafından kullanılan bir tür aksesuardır. Gömleklerin kol uç kısımlarını birbirine tutturmak için kullanılan bir araç görevini üstlerinir. Bu aksesuar. Bir düğme ve onun tuturulduğu bir pim olmak üzere iki kısımdan oluşur. 17. yüzyılın başlarında ilk olarak Avrupa da ortaya çıkmıştır. Özellikle Fransa zengin ve soylu erkeklerin tercih etmiş olduğu bir takıdır. Teknolojinin çok fazla gelişmediği o dönemlerde sadece el işçiliği ile yapılan kol düğmeleri altın ve pırlanta gibi değerli taşlardan yapılırmış. Bu nedenle de fiyatı oldukça yüksekmiş. Zaman ilerledikçe bir çok ülkede kullanılmaya başlayan kol düğmeleri 20. yüzyılda tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Ancak tüm dünyada yayılmasına rağmen hala zengin kesim tarafından tercih edilmektedir.

Günümüze baktığımızda kol düğmelerini isteyen her kesimden erkeğin kullanabildiği bir aksesuar haline gelmiştir. Özellikle takım elbiselerde kullanılan kol düğmeleri şık tasarımları ile bir çok erkeğin beğenisini kazanmıştır. Fiyat bakımından eski uygarlıklara göre fazla pahalı olmayan kol düğmelerini isteyen herkes katabilir. Hediye olarak da tercih edilen kol düğmelerini her bütçeye uygun bulmanız mümkündür. Son zamanlarda pırlanta ve değerli taş işlemeli işlemeli kol düğmeleri oldukça moda olmuştur. Şık ve zarif bir tasarıma sahip pırlanta işlemeli kol düğmesi özellikle hediye olarak çok zevkli bir seçimdir. Herhangi bir yakınınıza doğum gününde ya da özel bir günde hediye olarak verebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


2 × üç =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>