Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Pırlanta » Pembe Pırlanta

Pembe Pırlanta

pirlantalar 300x300 Pembe Pırlanta

Pembe, hanımların en sevdiği renklerin başında gelerek takıdan giyime kadar geniş yelpazede beğeni toplamaktadır. Bu nedenle pembe pırlanta yoğun ilgi gören az rastlanılan mücevherler arasında başı çeker demek hiç yanlış olmaz. Pırlanta, elmasın işlenmiş halidir. Saf pembe elmaslar genellikle doğada küçük boyutlarda bulunmakta ve ender görülen mücevherlerden en değerlileri arasında yer almaktadır. Pembe elmasın da farklı renk skalası vardır. Pembe elmasın kırmızı, mor, gri ve turuncuya yakın tonları bulunmaktadır. Pembe pırlanta takılar işte bu renk tonları arasından tercih edilip üretilmekte ve altın ile bütünleştirilerek hanımların en çok sahip olmak istediği mücevherlere dönüştürülmektedir.

Pembe pırlanta doğada o kadar nadir rastlanılan bir mücevher ki görenleri hayrete düşürecek kadar güzel olduğunu söylemek bu açıdan hiç de yanlış değildir. Şık tasarımı ve özel duruşuyla büyük ilgi toplayan pembe pırlantalar, küpeden bileziğe yüzükten kolyeye değin tüm mücevherlere apayrı bir zenginlik katıyor. Neredeyse bir servet değerindeki pembe pırlantalara sahip olanlar bu takılarla ayrıcalıklı bir görünüm elde etmektedirler.

Pembe pırlantalar aslında doğanın en saf yanının dışa vurumudur denilebilir. Yer derinliğindeki yoğun basınç elmasın kristal yapısında sıkışmalara yol açarak pembe, kırmızı ve mor gibi renklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Pembe elmaslara en çok Avustralya’daki Argyle elmas madeninde rastlanmaktadır. Açık pembe renkli elmaslar ise genellikle Güney Afrika, Angola, Brezilya, Hindistan ve Tanzanya’da çıkarılmaktadır.

Pembe pırlantalarla bezeli takılar, ender rastlanılan yapısı nedeniyle genellikle koleskiyoncuların gözdesi haline gelmiştir. 24.78 karatlık pembe pırlanta, Londra’da bulunan Sotheby’s Müzayede Evi tarafından İsviçre‘nin Cenevre kentinde geçtiğimiz dönemlerdesatışa çıkarıldı. Müzayedeye mücevher tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

İşte pembe pırlanta ile muhteşem bir görünüm kazanmış takılardan bazı örnekler:

  pembepırlanta 300x187 Pembe Pırlantapembe4 300x237 Pembe Pırlantapembe2 293x300 Pembe Pırlanta

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


− yedi = 1

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>