Çarşamba , 21 Ağustos 2019
Anasayfa » Hediye Önerileri » Parfüm Dünyası

Parfüm Dünyası

perfumes online 300x175 Parfüm Dünyası

Parfümler bir çok insan için oldukça önemlidir. Ayrı bir dünyadır meraklısı için. Hatta halihazırda kullandığı parfüm bitmeden yenilerini alan parfüm koleksiyoncusu denebilecek insanlar bile vardır.. Fazla rahatsız edici olmayan güzel bir koku diğer insanlarda hoş bir etki bırakır.

Araştırmalara göre, Seçilen parfümler insanların karakteristik özellikleri hakkında ufak bilgiler verebiliyormuş. Sosyal ve aktif kişiler genellikle Fresh ve çiçeksi kokuları tercih ediyor. Gizemli kadınlar ise tercihlerini oryantal kokulardan yana kullanıyor. Duygusal yapıda olan kişiler pudralı kokuları daha çok beğenirken, duygusallıktan öte mantığı ile hareket eden insanlar çiçeksi ve meyvemsi kokuları tercih ediyor.

Kendimize uygun doğru parfümü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Her insanın kendine has bir ten kokusu olduğu için, her parfüm tenimize uyum sağlamayabilir. Parfüm tenimize uyum sağlamadığında sıktıktan bir süre sonra kokusu değişecektir. Bunu test etmek için kullanmak istediğiniz parfümü nabzınızın attığı bölgelere (Bilekler,Boyun) bir miktar sıkarak 20 dk kadar bekleyebilirsiniz. Eğer koku hoşunuza gidiyorsa kullanabilirsiniz demektir.. Parfüm seçmek önemli bir husustur bu nedenle bunun için özel bir zamanınızı ayırmanız, birçok seçeneği denedikten sonra doğru parfümü seçmeniz gerekmektedir.
Eğer günlük kullanım için bir koku düşünüyorsanız, Parfüm losyonlar veya Eau de toilette parfümleri seçebilirsiniz teninizde hafif ve nazik bir koku bırakacaklardır. Ancak tabiri caizse buram buram kokmak ve parfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız eau de parfume tercih etmelisiniz.

Parfümü seçmek kadar uygulama esaslarını bilmekte önemlidir. Vücutta parfüm için stratejik noktalar vardır, Mesela, Bileklerinizin iç kısımları, dekolteniz, ve kulak çevreniz kokunuzun daha çok yayılmasını sağlayacaktır. Ayrıca 1-2 sprey de kıyafetinize dokundurduğunuzda etkisini gün boyu hissedebilirsiniz.

Bir diğer hususta parfümün saklama koşuludur. Parfümler yüksek ısıya, sıcağa dayanıklı değildir. Serin ve kuru yerde saklanması ömrünü uzatacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


− bir = 7

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>