Çarşamba , 16 Ekim 2019
Anasayfa » Elmas » Mücevher Bakımı

Mücevher Bakımı

mucevher bakimi 300x193 Mücevher BakımıBayanların vazgeçemedikleri ve hayatları boyunca en önemli aksesuarları arasında bulunan mücevherleri olmaktadır. Her bayanın mutlaka takıları arasında önemli mücevherleri olmaktadır. Farklı modellerde ve boyutlarda olan mücevherleri, kombinlediğiniz kıyafetleriniz ile tüm gözleri üzerinizde toplama imkânına sahip olabilirsiniz. Bayanlar hangi yaşta olursa olsun mutlaka mücevherlere karşı özel bir ilgi ve alakası olmaktadır. Bayanların evlerinde mutlaka özel günlerinde ve günlük hayatlarında kullandıkları birçok mücevherleri bulunmaktadır. Takındıkları anda kendilerine güvenleri artan ve tüm ilgileri üzerinde toplamaktan hoşlanan bayanlar için vazgeçilmez takılar arasında yer almaktadır. Özel olarak tasarlanmış ve yüzükten kolyeye, küpeden saate kadar birçok kullandığınız aksesuarınızda bulunan mücevherleri kullanırken özenli bir biçimde kullanmaya devam etmekteyiz. Peki, özenle kullandığımız mücevherlerin ışıltısını kaybetmemesi ilk günkü gibi parlak ve göz alıcı olarak kalması için neler yapmalıyız? Tabi mücevher dediğimizde kapsama girenler altın takılar, pırlanta ve elmas taşlı ürünlerden bahsediyoruz diyebiliriz. Gelin hep birlikte mücevher bakımını nasıl yapmamız gerektiğine hep birlikte bakalım:

  • İlk olarak amonyak banyosu ile mücevherinizin bakımının yapılması gerekmektedir. Mücevherlerinizi bir birim amonyak ve altı birimlik ılık suyun içerisinde 30 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Bekledikten sonra mücevherinizin bakımının tamamlanması için mücevherlerinizi çıkartın ve fırça yardımı ile mücevherinizin üzerini temizleyin tekrar bakım yaptığınız suyun içerisine katıp çıkartın bir peçete yardımı ile mücevherinizin üzerindeki ıslaklığı alarak mücevherinizin bakımını tamamlamış olursunuz.

  • Mücevherlerinizin bakımı için dört birim soğuk su ve evlerinizde bulunan yumuşak bulaşık deterjanı ile bir solüsyon hazırlayın ve mücevherlerinizi yarım saat bu solüsyonun içerisinde bekletin. Daha sonra çıkartın ve fırça yardımı ile mücevherinizin üzerindeki kirlerin çıkmasını sağlayın daha sonra durulayın ve mücevherinizin ıslaklığını almak için yumuşak bir biçimde kurulayın. Mücevherleriniz ilk günkü gibi parlak ve göz alıcı olması için yapmanız gereken bakımlar olmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


× 1 = yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>