Çarşamba , 23 Ekim 2019
Anasayfa » Değerli Taşlar » Mavi Elmas Bulundu

Mavi Elmas Bulundu

mavi elmas bulundu 300x210 Mavi Elmas Bulundu

Elmas yeryüzünde en değerli taştır. Elmasın çıkarılması, işlenmesi, tasarlanması oldukça uzun bir zaman dilimini kapsar. Elmas ham olarak çıkarıldıktan sonra profesyonel ellerle çeşitli araçların kullanımı ile beraber kesilir ve biçimlendirilir. Elmasın ham halinden sonra kazandığı bu form mücevherat dünyasında pırlanta olarak takılarda kullanılır.

Elmasın özel bir hal aldığı pırlanta, ışıltısıyla her kadını cezbeder. Bu yüzden pırlanta takılar kadınların vazgeçilmezidir. Kadınların bu tutkusunu bilen tasarımcılar, kadınlar için sürekli daha yeni ve daha özel takılar ortaya koymaktadırlar. Bu tasarımların başında pırlanta tektaş, tria, tamtur yüzükler veya pırlanta kolye, bileklik ve küpelerin yanı sıra tüm takılar sayılabilir. Kadınların kıyafetlerini tamamlayan en şık aksesuarların başında gelirler.

Pırlantanın bu değeri gün geçtikçe katlanarak artmaktadır. Pırlantanın artan bu değerine kayıtsız kalamayan taş bilimciler sürekli yeni elmas bulmak için çalışırlar. Bu çalışmalara en güzel örnek teşkil eden ise geçtiğimiz günlerde Afrika’da bir madende bulunan mavi elmas idi. Bu mavi elmas söylenenlere göre meşe palamudu büyüklüğüne sahip ve dünyada en çok aranan elmas türlerinin içerisinde yer almaktadır. Bu elmas aynı zamanda 29.6 karatlık özelliği ile mavi elmas ailesinde en büyük ünvana sahip. Oldukça değerli olan bu elmasın ise işlendikten sonra karatının 2 milyon dolardan satışa sunulacağı çıkan haberler arasında. Mavi elmasın eşlik edeceği takı tasarımları ise büyük bir heyecanla beklenmektedir.

Mücevherat dünyasına merhaba diyen bu değerli taşlardan ortaya çıkan takı tasarımları tüm ihtişamıyla gereken değeri alıcısından görmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


altı × 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>