Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Anasayfa » Elmas » Kadınlar Ve Pırlanta Tutkuları

Kadınlar Ve Pırlanta Tutkuları

kadinlar ve pirlanta tutkulari 300x259 Kadınlar Ve Pırlanta TutkularıBirlikte yenilen romantik bir yemek ardından erkeğin yapmış olduğu evlenme teklifinin yanında gelen tektaş pırlanta bir yüzük kadının o anki mutluluğunu iki katına çıkarır. Hangi kadını eklimez ki zaten. Artık günümüzde tektaş evliliğin simgesi haline geldi. Teklif sözlere dökülmese bile tektaş yüzüğün ortaya çıkması her şeyi anlatmaya yetiyor.Kadınların en büyük zaaflarında birisi takılardır özellikle pırlantalar. Pırlanta ile sanki aralarında özel bir bağ varmış gibi kadınları heyecanlandırır. Eskiden gelin adaylarına altın kolye, altın bilezik takılırdı.Oysa şimdi pırlanta takılar takılıyor. Binlerce göz alıcı, cezbedici modelleri bulunuyor. Sadece evlenildiğin de değil artık sevgililer gününde hatta küslükler de işi tatlıya bağlamak için erkekler kadınlara pırlanta alıyor. Öyle ki her şimdilerde her kadının parmağında görmek mümkün.

Türkiye’ye tatil için yabancı ülkelerden gelen turist bayanlar ilk gittikleri yer kuyumcular. Kadın her yerde kadın işte. Dikkat edin her turizm işletmesinin lobisinde mutlaka pırlanta satan bir mağaza mutlaka vardır.

Peki ama bayanların bu kadar tutkunu olduğu bu pırlanta nedir? Nasıl böyle kadınları etkilemiştir?

Pırlanta doğada bulunan hali elmasın işlemiş halidir. Elmas bilinen en sert maddelerden biri ve değerli bir taştır.Elmas saf karbon olduğu ilk kez Fransız kimyacı Lavoisier tarafından keşfedilmiştir. En belirgin özelliği çok sert olmasıdır. Bir takım işlemlerden geçip pırlantanın çeşitleri olarak piyasaya sürülmüştür. Kadınların bu kadar tutkunu olduğu tektaş pırlantaların yapımı zordur ve bir o kadar usta bir işçilik ister.

Sonsuz aşkın simgesi evlenen kadınların parmaklarını süsleyen o muhteşem tektaşlar çok eskilerde kral ve kraliçelerin taşlarını süslermiş. Avusturya kralının söylediği “Bırakın savaşı başkaları yapsın, mutlu Avusturyalıların düğünleri devam etsin…” sözünün ardında tektaş pırlanta artık parmakları süslemeye başlamıştır. I. Maximilian kraliçenin sol elin yüzük parmağına elmas bir yüzük takarak günümüze kadar gelen büyük bir geleneğini o günden başlatmış oluyor. Eski Mısırlılar ise yüzük parmağından kalbe giden bir aşk damarının olduğuna inanıyorlarmış. Bu parmağa takılan yüzük sonsuz aşkın simgesi haline gelmiş. Kadınların tektaş pırlantaya olan tutkusu çok eski zamanlara dayanıyormuş demek ki.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


6 − = dört

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>