Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Hediye Önerileri » KADINLAR VE ÇİKOLATA AŞKI

KADINLAR VE ÇİKOLATA AŞKI

cikolata aski 296x300 KADINLAR VE ÇİKOLATA AŞKI

Kadınlar sevinir çikolata yer, üzülür yine çikolata yer. Kadınların çikolataya olan bu zaafları çoğu zaman erkeklerin işine yaramaktadır. Peki erkekler bu durumu nasıl avantaja çevirirler? Şöyle ki: birçok erkek hediye alma işlemini sevmediğinden, işin kolayına kaçarak eşine, sevgilisine çikolata hediye etmekten kendini alamaz. Öyle ki çoğu zaman bu çikolata hediyeler ilişkilerde hayat kurtarır.

Çikolatanın pek çok yararı olduğu bilinir. Bunların başında ise kadınlara mutluluk verdiği inancı oldukça yaygındır. Bu konuda yapılan birçok araştırma sonucunda kadınlara mutluluk veren genin adı MAOA’an isimli gen olduğu söylenir. Bu gen mutluluk merkezini harekete geçirerek, beyne sinyallar vermektedir. Bunun dışında çikolatanın bilinen faydaları ise şöyle:

Çikolatanın içinde bulunan bazı besinler kanserle mücadele etme de oldukça faydalıdır. Çikolatının içerisinde yer alan bol kalsiyumlar kemiklerin güçlenmesinde oldukça etkilidir. Yüksek tansiyonu dengelediği söylenir. Bağışıklık ve üreme için gerekli olan demir ve çinkoyu barındırır. Bunun yanı sıra enerji verdiği ve çikolata tüketen kişileri psikolojik olarak rahatlattığı vurgulanır.

Çikolatanın tüm bu yararları içerisinde göze en çarpanı kuşkusuz; çikolatanın kadınları mutlu etmesidir. Çünkü çikolata artık kadınlar ile bir bütündür. Bu yüzden yukarıda da dile getirdiğimiz gibi hediye almayı sevmeyen pek çok erkek için bu hediye şekli oldukça yaygın bir durum. Zaten hiçbir kadın kolay kolay çikolataya hayır demez. Tabi alerjik bir durum söz konusu değil ise

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


yedi + 5 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>