Pazartesi , 16 Eylül 2019
Anasayfa » Pırlanta » İnternetten Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternetten Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

internetten alisveris yaparken nelere dikkat edilmelidir İnternetten Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?İnternetin hayatımıza kattığı önem büyük.İnternetten her türlü hizmeti kendimize sağlamaktayız.İnterneti dilediğimiz zaman bir eğlence aracı olarak, dilediğimiz zaman sanal bir mağaza gibi kullanmaktayız.Yemeğimizden, giyimimize kadar artık her şeyi internetten sağlamaktayız. Son yıllarda internetten takı alma konusunda büyük gelişmeler yapıldı.

Hal böyle olunca herkesin ortak kaygısı online alışveriş nasıl olur? Bunun için ne gibi önlemler almak gerekir? gibi sorularla karşı karşıya kalmaktadır. Tabi ki bu durum internetten değerli mücevher satın almayı düşünenler için daha büyük bir önem arz etmektedir.

Sizler için bu yazımızda internetten pırlanta alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında tüyolar vereceğiz :

Öncelikle pırlantayı satın alırken, pırlanta markalarını göz önünde bulundurarak alışverişinize başlayınız ve satın alacağınız e-ticaret sitesinin güvenirliğinden emin olunuz. Satın almakta olacağınız pırlanta ürün için mutlaka uluslararası geçerliliğe sahip sertifikayı isteyiniz.

Birçok sektörde yaşanan iş hatalarını, kuyumculuk sektöründe de rastlamak mümkündür. Söz gelimi bir kuyumcu veya toptancı yanlışlıkla J renk olan bir pırlantaya H renk ister ise sertifika bu şekilde basılabilir. Bu yanlışlıktan dolayı tüketici zarara uğrayabilir. İşte sizler bu gibi zararlara uğramamak için uluslararası sertifikanızı almayı ihmal etmeyiniz. Yalnız bu sertifika daha çok pırlanta büyüklüğünün 0.30 üzeri olan durumlarda söz konusudur.

Türkiye’de bu tür sertifikalar verebilen laboratuarlar Bluediamond ve IDL’dir. Dünyada herkes tarafından bilinen ve kabul görmüş sertifikalar ise şöyle :

GIA – Amerika

IGA – Belçika

HRD – Belçika

 Bu sertifikaların tüketici için faydası pırlanta alırken renk ve berraklık yanlışlığından kaynaklanabilecek maddi zararları engellemesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


6 × yedi =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>