Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Pırlanta » İnternetten Pırlanta Alınır mı?

İnternetten Pırlanta Alınır mı?

pirlanta 300x187 İnternetten Pırlanta Alınır mı?Online alışveriş, özellikle yoğun çalışma temposu içerisinde olanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Yoğun çalışma temposundaki insanların dükkanları tek tek dolaşmaya zamanı olmadığı için internetten alışveriş yapmak kolay ve güvenilir bir yoldur. Internetten genellikle giyim, teknoloji, dekorasyon ve gıda ürünleri alındığı düşünülse de artık internetten pırlanta satışı oldukça yaygınlaşmış durumdadır.

Internetten pırlanta almak son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır. Sevdiğiniz insana yapacağınız sürpriz evlilik teklifi ya da doğum günü hediyesi için alacağınız pırlantayı internetten seçebilirsiniz. İnternetten pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi sertifikalı ürün satılıp satılmadığıdır. Pırlanta; karat, kesim, renk ve berraklık gibi önem taşıyan noktalara sahip olduğundan sertifika ile satılmaktadır. Pırlanta sertifikası, pırlantanın özelliklerini net bir şekilde belirten belgedir. Pırlanta sertifikası Türkiye’de Bluediamond ve IDL laboratuarları tarafından verilmektedir. Dünya çapında kabul gören sertifikalar ise; GIA, IGA ve HRD olarak bilinmekte olup, ürünün gerçekliğini ortaya koymaktadır. Internetten pırlanta alırken modeline dikkat edilmesi kadar sertifikalı ürün olup olmadığına da bakılması orijinalliğinin belirlenmesi açısından önemlidir.

Internetten pırlanta alırken online mağazanın güvenilir ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir yapıda olmasına önem vermelisiniz. Özellikle pırlanta tektaş yüzüklerde ölçü ve model değişimi sıklıkla yapılmaktadır. Bu gibi konularda çözüm sağlayan ve herhangi bir şekilde sorunla karşılaşmayacağınız internet sitelerini tercih etmenizi öneririz.

Pırlanta Hakkında

Pırlanta, doğada nadiren rastlanılan ve en sert cevherlerden biri olarak bilinen elmasın işlenmiş halidir. Pırlantanın değerlerini belirtmek için karat, kesim, renk ve berraklık ölçütleri Kısaca 4C özellik sertifika ile gözler önüne serilmektedir. Pırlantanın kalitesini ve görselliğini etkileyen 4C özellikleri fiyatının belirlenmesinde de rol oynamaktadır. Günümüzde evlilik teklifi anının en muhteşem hediyelerinden biri haline gelen tektaş pırlanta yüzük, kadınlara verilecek en güzel hediyelerden biri olarak göze çarpıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


3 + = beş

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>