Çarşamba , 20 Kasım 2019
Anasayfa » Elmas » HRD PIRLANTA SERTİFİKASI

HRD PIRLANTA SERTİFİKASI

hrd pirlanta sertifikası HRD PIRLANTA SERTİFİKASITektaş pırlanta yüzükler, her genç kızın zamanı geldiğinde takmak istediği sonsuz aşkın ve bağlılığın simgesidir. Elmas, oldukça nadir bulunan ve çok sert bir madendir. İlk elmas M.Ö. 800′lü yıllarda Hindistan’da nehir kenarında bulunmuştur. Bir takım taşlar yardımı ile kesilmeye çalışılsa da oldukça sert bir yapıya sahip olan elmasta bir değişim olmamıştır. Zaman ilerledikçe ve uygarlıklar gelişmeye başladıkça elmas tüm dünyada yayılmaya başlanmış ve nasıl işlenmesi gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılmıştır. İlk kez Avusturya Arşidükü Maximilian elması nişan töreni sırasında Burgundy’li Mary’e nişan yüzüğü olarak takmıştır. O tarihten itibaren elmas işlenip pırlanta haline gerilerek nişan yüzüğü olarak kullanılması bir gelenek haline gelmiş ve sonsuz sevginini simgesi olarak kabul edilmiştir.

Elmasın çok değerli bir maden olmasından dolayı nasıl işlendiği, hangi işlemlerden geçtiği dikkatle incelenir. Tektaş pırlanta yapımında kullanılan yöntemler, uygulanan işlemler pırlantanın değerini belirler. Bu nedenle pırlanta son haline gelene kadar yapılan tüm işlemler bir rapor halinde tutulur. Bu rapor içerisinde 4C adı verilen kriterler bulunmaktadır. Bunlar; kesim, karat, berraklık ve renktir. Dünya genelinde kabul görmüş pırlantanın gerçekliğini ve kalitesini belirleyen elmas sertifikaları bulunmaktadırdır. Bunlardan biri de HRD Antwerp pıralanta sertifikasıdır.

HRD Antwerp, dünya elmas endüstrisinin en büyük temsilcilerinde olan Antwerp Dünya Pırlanta Merkezine (AWDC) bağlı olan bir kuruluştur. 1976 yılında kurulan HRD Antwerp kuruşundan bugüne kadar dünyanın en büyük pırlanta sertifika firması haline gelmiştir. Köklü bir geçmişe sahip olan bu kuruluş pırlantanın kalitesi ve gerçekliği hakkında tarafsız bir gözle sertifikalarını hazırlamaktadır. 30 yıllık bir firma olan HRD altı alanda hizmet vermektedir. Yapılan tektaş pırlantaların kalitesini, gevenilirliğini uzman kişiler tarfından incelenip dürüst bir şekilde rapor edilmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


− 1 = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>