Cuma , 6 Aralık 2019
Anasayfa » Elmas » Elmasın asilliği ve zarafeti

Elmasın asilliği ve zarafeti

elmas2 300x168 Elmasın asilliği ve zarafeti

Elmas, belki de yüzyıllardır en değerli taşlardan biri olarak bilinmektedir. Doğada nadiren görülen bu kıymetli taş, geçmişten günümüze kadınların en beğendiği mücevherlerin başında gelmektedir. Elmas, doğada az rastlanılan bir taş olması dolayısıyla yüksek bir değer taşırken, en belirgin özelliği olan sert yapısı ile dikkat çekmektedir. İşte tam da bu ender rastlanılan özellikleri ile birçok kadının en beğendiği kıymetli bir mücevherdir elmas…

Elmas tartılırken ölçü birimi olarak karat kullanılmaktadır. Birçok kadının en beğendiği mücevherleri süsleyen değerli taş elmastır. Nadir rastlanılan herşey gibi elmas da bu özelliği dolayısıyla büyük ilgi toplamaktadır. İnsanlar hediye alırken ya da kendilerine bir alışveriş yaparken elbette ki en güzel ürünü tercih etmeye çalışırlar. Elmas yüzük, küpe ya da kolye modelleri; ender rastlanılan kıymetli taşlarla bezeli olduğundan en değerli hediyelerdendir.

Elmas, parlaklığı dolayısıyla göz alıcı bir mücevherdir. Farklı tasarımlara açık olan yapısı ile dikkat çekmekte, pırlanta ya da yakut taşlarla birlikte çok daha farklı bir yapıya sahip olabilmektedir. Göz alıcı parlaklığa sahip elmas ile pırlanta, yakut ya da zümrüt taşların bir arada olduğu takı modelleri zarif bir hediye seçeneği olarak oldukça revaçtadır.

Çoğunlukla kıymetli mücevher denildiğinde akla ilk gelen taş olan elmas, tarihten günümüze asilliğin adeta bir simgesi olmuştur. Kraliyet ailelerinden Osmanlı Hanedanı’na kadar birçok ailede en önemli hediyeler arasında yer almıştır. Elmas taşlı mücevher modelleri, birbirinden güzel tasarımlarla günümüzde hayat bulmaktadır. Sevdiklerinize ya da kendinize değerli bir hediye vermek isterseniz, elmas küpe, yüzük ya da kolye tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Sevdiğinize değer verdiğinizi göstermek isterken bir anlamda asaletin simgesi olan elmas takılar çok ama çok doğru bir seçenek…Elmas hediyelerle göz alıcı bir sürpriz yaparak sevdiğinizin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


üç × = 12

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>