Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » Değerli Taşlar » Elmas Takıların Ağır İmajı

Elmas Takıların Ağır İmajı

elmas takilarda agir imaj 2 Elmas Takıların Ağır İmajı

İmaj; hem insanlar hem de nesneler için kullanılan bir terimdir. Evrendeki her şeyin bir imajı vardır ve imaj bakan kişinin görüşünde şekillenen bir olgudur. Herhangi bir tasarım kimisi için karışık bir imaj ifade ederken, kimisi içinde oldukça basit ve sade görünebilir. Mücevher tasarımlarda kullanılan imaj ise kimi zaman için ağır, duygusal, estetik, güzel, yaratıcı, sıra dışı gibi sözcüklerle ifade edilir. Mücevher tasarımlarda ağır imajın en çok kendisini gösterdiği modeller elmas takılardır.

Elmas takılarda ağır imajın kendisini gösterdiği birkaç nokta vardır. Bu noktalar elmas takılarda, tasarımcılar tarafından çokça kullanılan figürler, hareketler ve desenler olmaktadır. Tasarımlarda pırlanta taşı sayıca daha fazla kullanılır, pırlanta farklı figürlerle hareketli hale getirilir. Bazen pırlantaya yakut, zümrüt, safir, inci gibi değerli taşlar eşlik eder. Tasarımlarda bu değerli taşların etrafına serpiştirilen minik pırlantalar ortaya göz alıcı güzellikte modeller çıkarmaktadır.

Ve elmas takıların ağır imajı taşımasındaki asıl etken tabiî ki pırlantanın figürlerle ortaya koyduğu görsellikten kaynaklanır. Bu tasarımlar mücevher dünyasında daha çok fantezi kelimesiyle ifade edilir. Çünkü ortaya konulan tasarımlar, bir fantezinin, bir düşün ürünüdür.

Elmas tasarımların ağır imaj kategorisinde değerlendirilmesi, onu en özel davetlerin takısı yapmaktadır. Tıpkı Hollywood davet gecelerinde ünlüler tarafından tercih edilen pırlanta mücevherler ve İngiliz Kraliyet Ailesinin kadınları tarafından sık kullanılan elmas mücevherler gibi.

elmas takilarda agir imaj 3 150x150 Elmas Takıların Ağır İmajı     elmas takilarda agir imaj 4 150x150 Elmas Takıların Ağır İmajı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


beş + 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>