Çarşamba , 21 Ağustos 2019
Anasayfa » Elmas » Elmas Taç

Elmas Taç

elmas tac 300x300 Elmas Taç

Taç günümüz düğün törenlerinde gelin adaylarının tercih ettiği bir tür gelin aksesuarıdır. Gelin adayları; inci ve elmas işlemeli taç tasarımlarını düğünlerinde saçlarına takarak daha da gösterişli bir hal alırlar.

Elmas taç tasarımlarında beyaz pırlantaların yanı sıra renkli elmaslardan da meydana gelen tasarımlar  mevcuttur. Tıpkı Cambridge Düşesi Kate Middleton’un düğün töreninde tercih ettiği elmas taç gibi. Taç, gelin adayları tarafından aksesuar olarak kullanılmasının dışında, İngiltere’de devlet törenlerindeki ‘taç giyme’ merasimiyle dünyada herkes tarafından bilinir.

İngiltere’de Kraliçesi Kilise mihrabında adaleti ve krallık kanunlarını koruyacağına dair söz vererek, taç giyer. İngiltere Kraliyet ailesi devlet törenlerinin yanı sıra günlük hayatta özel davetlerde de taç aksesuarını sıkça tercih etmektedirler. Bunu Kate Middleton’ın katıldığı törenlerde  görmek mümkündür. Birbirinden şık elmas taçlar kullanan Kate Middleton pırlanta takıları ile sıkça ön plana çıkmaktadır.

Elmas taç, düğünlerde gelin aksesuarı olmasının dışında görüldüğü gibi bazı ülkelerin resmi törenlerindeki anlamıyla da oldukça ön plandadır. Elmas tacın popülerliği hiçbir zaman bitmeyecek gibi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


+ 8 = onaltı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>