Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Elmas » Elmas Kolye Modelleri

Elmas Kolye Modelleri

diamond 300x225 Elmas Kolye Modelleri

Doğadaki en sert materyallerden biri olan elmas, güzelliği ve çizilmemesi ile ayrıcalıklar taşır. Elması ancak yine bir elmas çizebilmektedir. Bu özellikleriyle doğanın adeta bir mucizesi olarak görülen elmas duru güzelliğiyle altın ve gümüş mücevherlere ayrıcalık kazandırmaktadır. Elmas ile pırlanta aslında aynıdır. Aradaki tek fark, bir elmasta 57 tane faset bulunuyorsa pırlanta olarak tanımlanmasıdır. Pırlanta elmasın özel olarak kesilmiş halidir demek yanlış olmaz.

diamondset 300x284 Elmas Kolye Modelleri

Elmas kolyeler de eşsiz güzelliğiyle göz kamaştırıcı bir hal almaktadır. Şık duruşu ile benzersiz görünen elmas kolyeler tektaş ya da çiçek motifli olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle annelere sıklıkla hediye dilen elmas kolyeler çok şık ve asil bir görünüm sunuyor. Bu nedenledir ki büyüklerimize aldığımız hediye seçeneklerinde ön plana çıkmaktadır. Yalnızca hediye olarak da elmas alınmamaktadır. Elmas kolyeler kişinin kendisi için alacağı mücevherlerde de tercih edilmektedir.

Pırlanta Kolye Çeşitleri

Pırlanta kolye modelleri ise tektaş ya da tria gibi klasik tarzda tasarlandığı gibi kalp, kuş, kelebek, sonsuzluk gibi modern formlarda da sunulmaktadır. Pırlanta kolye eski dönemlerde sarayda yaşayan soylularda ya da kraliyet ailesi mensuplarında bulunan bir mücevherken, artık günlük kullanımda bile tercih edilen takılardır.

diamond  258x300 Elmas Kolye Modelleri

Günümüzde kadınların en çok arzuladıkları aksesuarlardan biri olan pırlanta nasıl oldu da bu kadar ayrıcalıklı bir özellik kazandı diye merak ediyor olabilirsiniz. Pırlanta, 4C özellik olarak adlandırılan karat, kesim, renk ve berraklık özellikleriyle diğer taşlardan ayrışmakta olup, nadiren rastlanılması ile de fark yaratmaktadır. Ender bulunan bir taş olan pırlanta ile süslü kolyeler istenildiğinde satılması daha kolay olan ürünlerdir. Pırlanta kolyenizi satmak istediğinizde hem değerine çok yakın fiyatlara satmanız hem de daha kolay alıcı bulmanız mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


altı × 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>