Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Değerli Taşlar » ELMAS BROŞLAR

ELMAS BROŞLAR

elmas bros pict 227x300 ELMAS BROŞLAR

Broş; elmas, yakut ve zümrüt gibi daha pek çok değerli taşlar ile işlenen bir moda aksesuarıdır. Broşların kullanım alanları oldukça geniştir. Broşlar, ceket, gömlek, elbise, şapka ve çanta gibi pek çok kıyafet ve aksesuar ile kullanılabilirler. Broşlar altın, elmas ve pırlanta gibi değerli taşların yanı sıra gümüş ve imitasyon şeklinde de tasarlanmaktadır. Fakat elmas broşların daha fazla tercih edildiği bilinir. Çünkü broşların özellikle elmas broşların geleneği oldukça eskidir ve kökleri Osmanlı’ya kadar gitmektedir. Osmanlı kadınları tarafından broşlar, kıyafetlerinin üzerine baş süs olarak kullanılırmış.

 Osmanlı’dan günümüze kadar gelen bu takı geleneği halen popülerliğini korumaktadır. Günümüzde pek çok kadın tarafından broş kullanılmaktadır. Fakat broşlar sade ve abartılı tasarımları ile yerine göre kullanılmaya özen gösterilmelidir. Söz gelimi önemli bir akşam yemeğinde pırlanta veya elmas işlemeli bir broş kullanımı daha uygun iken, ofis giyimi için daha sade ve doğal tasarımlara sahip broşlar tercih etmek yerinde bir karar olacaktır. Bunun yanı sıra broşun kıyafetle olan uyumunu da gözden kaçırmamak gerekir. Broşu kombine edeceğiniz gömlek, bluz, ceket, elbise ve hırkayla yakın renkte olması sizleri daha şık bir görüntüye kavuşturacaktır. Broşu bu gibi kullanım alanları dışında saç, çanta, eldiven gibi aksesuarlarda da görebilirsiniz.

 Broş hem günlük hem de özel hayattaki kolay kullanım özelliğiyle, kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Sizler de bu ilgiyi yakından takip edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


bir × 9 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>