Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Pırlanta » Düğün Müziği Önerileri

Düğün Müziği Önerileri

dugun 300x201 Düğün Müziği Önerileri

Düğün hazırlıkları sırasında belki de en eğlenceli seçimlerden birisi düğün müziklerinin belirlenmesidir. Düğün müziklerinin en çarpıcı olanları düğün giriş müziği, ilk dans müziği ve pasta müziği şeklinde sıralanır. Bu müzikler ne kadar doğru seçilirse düğün de o kadar eğlenceli geçecektir. Müzik listesinin titizlikle belirlenmesi hem davetlilerin daha çok eğlenmesini sağlayacak hem de düğün sahiplerinin unutulmaz bir anı yaşamasını sağlayacaktır.

Giriş Müzikleri Arasında En Revaçta Parçalar

Düğün müziği önerileri arasında birinci sırada davetlilerin karşısına ilk kez çıkılan giriş müziği geliyor. Gelin ve damadın salona ilk girişi sırasında çalınacak müzik hoş tınılı, giderek artan coşkuda bir parça olabilir. Düğünde nikah da kıyılacaksa ilk giriş müziği bu heyecanı yansıtacak tempoda bir parça seçimiyle fark kazanacaktır.

Hans Zimmer – He’s a Pirate

Amelie – J’y Suis Jamais Alle

Enya – Fairytale

Iggy Pop & Goran Bregovic – In The Death Car (Arizona Dream)

Etta James – At Last

Dans Müziğinin Favori Şarkıları

Düğünde ilk dans çiftlerin en romantik anlarından birisidir. Hemen her çiftin aşklarını anlatan ve birbirlerine ithaf ettikleri bir şarkı vardır. Çiftin hikayesini anlatan, aşkları ile bütünleşmiş bir şarkı seçimi düğün dansının unutulmaz bir hatıra  olmasını sağlayacaktır. Seçilecek şarkının sevgiyi, bağlılığı ve birliktelikle ilgili en güzel hisleri anlatan bir parça olması duygusallığı zirveye taşıyacaktır.

Sting – Shape of My Heart

Mustafa Ceceli – Aşkım Benim

Leonard Cohen – Dance Me to Enda Of Love

Sezen Aksu – Hoşgeldin Seyirlik Değil Ömürlük Olsun

Özdemir Erdoğan – Bana Ellerini Ver

Pasta Müziği Önerileri

Pasta kesimi düğüne adeta damgasını vuran olmazsa olmaz anlardan bir tanesidir. Gelin ve damadın pasta kesimi sırasında ortamı neşelendirecek hareketli bir şarkı çalınmalıdır. Pasta kesildikten sonra düğünde takı merasimi ve eğlenceye başlanacağı için çalınacak müziğin de coşkulu olması önemlidir.

Göksel – Senden Başka

Demet Akalın – Evli, Mutlu Çocuklu

El Mimbo – Marlene Morreau

Göksel – Senden Başka

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


dokuz − 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>