Salı , 28 Ocak 2020
Anasayfa » Değerli Taşlar » Ametist Taşının Özellikleri

Ametist Taşının Özellikleri

ametist 300x300 Ametist Taşının Özellikleri

Ametist, kuvars taşının mor renkli olan türüne verilen isimdir. Demir madeninden almış olduğu renk tonu mordan lilaya uzanmaktadır. Enerji yüklü bu doğal taş negatif enerjiden koruyucu özelliklere sahiptir. Göz alıcı bir rengi vardır ve takıların vazgeçilmez cevherlerindendir. Ametistin kişiye enerji, mutluluk ve huzur verdiği düşünülür. Yaydığı enerji ile her zaman daha pozitif bir yaklaşım içerisinde olunmasını sağlar. Negatif ortamlara girmeden önce ametist taşını kullanmanız en az etki ile ortamdan ayrılmanızı mümkün kılmaktadır.

Kova, koç, balık ve yay burçlarının taşı olan ametist enerji sağlayan özelliktedir. Artık ametist taşı kolye, küpe, bilezik ve yüzüklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Güzel rengi ile takılarda sıklıkla kullanılan ametist, ilk kullanımda temizlenmesi gereken bir taştır. Çünkü başka insanlar tarafından daha önce dokunulan ametist taşında olumsuz enerji yükü birikmiş olabilir. Aldığınız ametisti öncelikle ılık suda yıkamanız negatif yükü kaldırır. Ayrıca ametist taşını güneş ışığında veya temiz suda 30 dakika bekletmeniz halinde temizlenmiş olacaktır.

Son dönemde ametist kolye modelleri ağırlık kazanmıştır. Ametist taşlı kolye, küpe, yüzük ve bileklikler dikkat çekici parçalar olarak kadınlardan ilgi görmektedir. Yüzükler ise ametist taşı ile daha güzel ve göz alıcı bir görünüm kazanmaktadır. Kadınların çok sevdiği ametist taşı doğallığın takılara yansıması haline gelmektedir. Hem pozitif etkiler yaratan hem de şık görünümüyle ilgi toplayan ametist taşlı takılar en şık parçalardandır.

 

Ametist Taşının Faydaları

  • Ametist taşının sinir tahribatını önlediği ve pozitif enerji verdiği belirtilmektedir.
  • Radyasyon ve olumsuz enerjiye karşı koruyucu etkiler taşıdığı belirtilir.
  • Ametist taşındaki negatif enerji yükü bedendeki fazla elektriğin toplanmasını sağlar.
  • Kanı temizlediği belirtilmektedir.
  • Alerji ve kalp hastalıklarına iyi geldiği öngörülür.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


− 3 = üç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>