Çarşamba , 16 Ekim 2019
Anasayfa » Elmas » Ametist Taşının Anlamı

Ametist Taşının Anlamı

Yaşadığımız yeryüzü hem üstünde yetişenler hem de altında olup bitenlerle oldukça kıymetlidir aslında. Yeraltı zenginlikleri azımsanamayacak kadar özel ve çeşitlidir.

Elmas, yakut, safir, ametist gibi özel taşlar doğanın bize sunduğu en özel renkler ve en özel taşlardır. Bu güzellikler arasında adı sıkça duyulan ametist taşı nedir?

ametist tasli kolye 150x150 Ametist Taşının Anlamı

Aslında bir çok kişinin merak ettiği de bir taştır. Özellikle adalet duygusu ile anılan ametist taşı, aynı zamanda şubat ayının doğum taşıdır. Kova, balık ve yay burçlarına da uğur getirdiği söylenmektedir. Bulunduğu ortamdaki kötü enerjiyi üzerine çekerek tamamen pozitif bir elektriğin yayılmasını sağlar.

Ametist taşı nedir sorusunu teknik olarak ta cevaplamak istersek ismini Yunanca’dan aldığı net olarak bilinmektedir. Renk tonu, asaletin de simgesi olan mora yakınlığıyla bilinmektedir. Ama doğada çeşitli renklerde de görülmektedir. Takı olarak taşındığında ise zekayı canlandırdığı bilinen etkilerindendir. Ametist’i kolye olarak kullanmak isteyenler için görseldeki kolye çok şık bir öneri olacaktır.

ametist pirlanta set 150x150 Ametist Taşının AnlamıEn kaliteli ametist taşları genelde Hindistan’da çıkarıldığı bilinmektedir. Madenler arasında özellikle takılarda çok kullanılan taşlardan olan ametist, pırlanta ile süslendiğinde de çok şık bir görüntü vermektedir. Bunun içinde ikinci görselde yer alan pırlantalı set gibi bir model tam size uygun olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


× üç = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>