Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » Değerli Taşlar » Ametist Taşı ve Faydaları

Ametist Taşı ve Faydaları

amet 300x181 Ametist Taşı ve FaydalarıAmetist taşı mor rengi, ışıltısı ve enerjisi ile günümüzde takı modellerinde sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Pozitif etkiler taşıdığı belirtilen ametist, canlılık, huzur ve mutluluk sunmaktadır.

Negatif enerjilerden kişiyi uzak tutması ve görsel çekiciliği ile ametist taşı takı tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ametist taşının faydalarını sıralamak gerekirse;

-Negatif enerjiden korumaktadır.

-Radyasyon akımının olumuz etkilerini temizlemektedir.

-Stres önleyici özelliktedir.

-Pozitif enerji vermektedir.

-Sakinleştirici ve öfkeyi önleyici özelliktedir.

Ametist Kolye Modelleri

Ametist kolye modelleri yusufçuk, kelebek, kalp gibi döneme damgasını vuran figürlerle hareketlilik kazanmaktadır. Ametist kolye modelleri şık duruşu ile dikkati çekmekte ve her yaştan kadına alınabilecek hediyeler arasında yer almaktadır. Özellikle sevgililer günü, evlilik yıl dönümü, doğum günü, anneler günü gibi tarihlerde kadınlara hediye edilen ametist kolyeler, şık görünütüsü ile hanımların büyük beğenisini toplamaktadır.

Ametist Yüzük

Şıklıktan ödün vermeyen ve doğallığı tercih edenlere özel ametist yüzük modelleri, kendine has duruşu ile dikkati çekmektedir. Kalp, damla ya da oval kesimlerle dikkati çeken ametist yüzük modelleri şıklık tamamlayıcı parçalardır.

Ametist Bileklik

Bileklik modelleri arasında şıklığı ile göz kamaştıran ametist bileklik farklı tasarımları ile kadınların beğenisini toplayan parçalardır. Ametist bileklik modelleri papatya, kalp, yusufçuk, sonsuzluk gibi farklı figürlerle zenginleştirilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurunuz. *

*


+ 6 = on

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>