Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2015 » Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2015

Elmas Takıların Ağır İmajı

elmas-takilarda-agir-imaj-2

İmaj; hem insanlar hem de nesneler için kullanılan bir terimdir. Evrendeki her şeyin bir imajı vardır ve imaj bakan kişinin görüşünde şekillenen bir olgudur. Herhangi bir tasarım kimisi için karışık bir imaj ifade ederken, kimisi içinde oldukça basit ve sade görünebilir. Mücevher tasarımlarda kullanılan imaj ise kimi zaman için ağır, duygusal, estetik, güzel, yaratıcı, sıra dışı gibi sözcüklerle ifade edilir. ... Devamını Oku »

Tek Kullanımlık Pırlanta Takılar

tek-kullanimlik-pirlanta-takilar-

Bazı pırlanta takılar için özel tasarım ibaresini çoğu zaman için sık duymaktayız. Özel tasarımla asıl vurgulanmak istenen nokta bu pırlanta takıların belli kriterler ve istekler doğrultusunda modellerine kavuştuğudur. Örneğin yakın zamanda Hülya Avşar’ın parmağında gördüğümüz raket figürlü pırlanta yüzük gibi Hollywood ödül törenlerinde de bu gibi özel pırlanta mücevherler sık karşımıza çıkar. Birbirinden ünlü Hollywood yıldızlarının ödül törenlerinde kıyafetlerine uygun ... Devamını Oku »

Annelere Pırlanta Kolye Hediye Önerileri

annelere-pirlanta-kolye-hediye-onerileri-3

Sevdiklerimiz için kullandığımız bir takım sevgi sözcükleri vardır; canım, hayatım, kelebeğim, meleğim gibi. Bu gibi sevgi sözcüklerinin kullanımı her bir sevdiğimiz için farklılık gösterebilmektedir. Örneğin eş için daha çok aşkım kelimesi kullanılırken, bir anne için kelebeğim ve meleğim kullanımı tercih edilir. İnsanlar arasında oluşan sevgi ve bağ çoğu zaman için tasarımcıların ilham kaynağı olabilmektedir. Bu ilhamlardan bir tanesi de anne ... Devamını Oku »

Mayıs Ayına Özel Hediye Zümrüt

mayis-ayina-ozel-hediye-zumrut-1

Değerli taş zümrüt rengiyle adeta mayıs ayının doğum taşı olduğunu kanıtlar gibidir. Her mayıs ayında uyanan doğa, yemyeşil görüntüsüyle bizlere ferahlık ve umut hissi verirken, zümrüt taşı da yeşil büyüsüyle bunu destekler niteliktedir. Zümrüt, tarih boyunca kendisine yüklenen birçok anlam ile büyüsünü sürdürmeye devam etmektedir. Kleopatra’nın madenleri arasında da yer alan zümrüt ayrıca koşulsuz aşk ve sevginin taşı olarak da ... Devamını Oku »

Pırlantanın Evlilikle Olan Bağı

pirlantanin-evlilikle-olan-bagi

Evliliğin aşkı öldürdüğü mü yoksa aşkı farklı bir boyuta mı taşıdığı ilişki uzmanları tarafından halen tartışılan bir konudur. Fakat varılan ortak görüş ise aşkı ve duyguları her daim canlı tutmak ve onları beslemektir. Peki evlilikte aşkınızı nasıl canlı tutabilirsiniz? Öncelikle evliliğinizde yılları geride bıraktıkça özel günlerinizi unutmamanızı tavsiye ederiz. Ve özel günlerde eşinize seçtiğiniz hediye konusunda her daim seçici ve ... Devamını Oku »