Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2015 » Şubat

Aylık Arşiv: Şubat 2015

Zümrüt Gerdanlık Modeller

zumrut-gerdanlik-modeller-3

Gerdanlık takısı modellerine ve kullanıldığı değerli taşlara göre farklılık gösterir. Değerli taşlardan zümrütün farklı gerdanlık modellerinde kullanımına bir göz atalım. Gerdanlık boyun bölgesini kaplayan bir takı türüdür. Gerdanlık denilince akla ilk gelen geniş modeller olmaktadır. Fakat geniş modellerin yanı sıra orta ve ince tasarımlara sahip gerdanlıklıklara da rastlamak mümkündür. Örneğin zümrüt gerdalıklarda geniş olan modellerde, zümrüt taşı daha fazla kullanılırken, ... Devamını Oku »

Dantel Figürlü Elmas Takılar

dantel-figurlu-elmas-takilar

Takı tasarımlarında birçok figür kullanılır. Figürlerin bu kullanımı, takı tasarımlarını sadelikten daha gösterişli bir hal almasına yardımcı olmaktadır. Tıpkı dantel figürlü elmas takılar gibi. Dantel figürünü pek çok kadın kıyafette görmeye alışkındır. Fakat artık danteli elmas takılarda da göreceğiz. Üstelik dantelin yeniden trend olması bunu durumu destekler niteliktedir. Dantel figürünün elmas takılarda kullanımına göz atalım: Takıların üzerine dantel stilini andıran ... Devamını Oku »

Elmas Dünyasının Terimleri

elmas-dunyasinin-terimleri-1

Her elmas taşı her ne kadar birbirine benzese de ve aynı gibi görünse de aslında hepsi birbirinden farklıdır. Hiçbir elmas taşının bir eşi ve daha benzeri yoktur. Yeryüzünde bu özelliğiyle ün kazanan elmasa dair terimlere bir göz atalım : Deep Diamond : Yarı şefffaf, az renkli elmas Fahm-i Billuri : Farsça’da elmas demektir. Fahm(kömür), Billuri(kristalize) Faseta-Façeta : Traşlanmış elmas taşının ... Devamını Oku »

2015 Renkli Elmas Modası

2015-renkli-elmas-modası

Kadınlar her zaman için hayatına dahil ettikleri aksesuarları çeşitlendirerek kullanmasını bilmişlerdir. Bunun en güzel örneğini takılarda görebiliriz. Bir zamanlar için sadece yüzük, küpe, kolye, bileklik gibi modeller var iken günümüzde şahmeranlar, eklem ve tırnak yüzükler, kıkırdak küpe, cuff bilezik gibi farklı takı aksesuarları hayatımıza girmiş oldu. Kadınlarda bu değişim pırlanta ve elmas takılarda da 2015 yılında kendisini fazlasıyla gösterecek. Artık ... Devamını Oku »

Şubat Ayı Doğum Taşı Ametist

subat-ayi-dogum-tasi-ametist

Yaklaşan sevgililer günü için sevgiliye hediye konusunda birçok farklı seçenekten yana şansınızı kullanabilirsiniz. Bunlardan biri de şubat ayının değerli taşı olan ametist olabilir. Sevgiliniz veya eşiniz için ametist taşlı takılar hediye edebilirsiniz. Öncelikle ametist taşını biraz tanıyalım, daha sonradan ise sizlere ametist takılardan hediye önerileri sunacağız; Ametist mavi ve mor renk tonu arasında bulunan değerli bir taştır. Mücevheratta kolye, küpe, ... Devamını Oku »

Hürrem Sultan Elmas Takıları

hurrem-sultan-elmas-takilari

Tasarımcılar, sanatçılar doğadan, tarihten, edebiyattan kısacası hayatı besleyen her alandan ilham alırlar. Bu ilhamı sanatlarında ortaya koyarlar. Bir ressam tualinde, bir mimar yapıda, taş tasarımcısı takıda bizlere gösterir. Tıpkı geçmişin ve tarihin izlerinden yola çıkarak tasarlanan Hürrem’in Gözyaşları Gerdanlığı gibi. Bilindiği gibi Hürrem Sultan, Osmanlı tarihinden bilinen en popüler tarihi kişiliktir. Hürrem Sultan’a, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan birçok mücevher ... Devamını Oku »