Çarşamba , 21 Ağustos 2019
Anasayfa » 2015

Yıllık Arşiv: 2015

Parfüm Dünyası

parfümler

Parfümler bir çok insan için oldukça önemlidir. Ayrı bir dünyadır meraklısı için. Hatta halihazırda kullandığı parfüm bitmeden yenilerini alan parfüm koleksiyoncusu denebilecek insanlar bile vardır.. Fazla rahatsız edici olmayan güzel bir koku diğer insanlarda hoş bir etki bırakır. Araştırmalara göre, Seçilen parfümler insanların karakteristik özellikleri hakkında ufak bilgiler verebiliyormuş. Sosyal ve aktif kişiler genellikle Fresh ve çiçeksi kokuları tercih ediyor. ... Devamını Oku »

Elmas Takıların Ağır İmajı

elmas-takilarda-agir-imaj-2

İmaj; hem insanlar hem de nesneler için kullanılan bir terimdir. Evrendeki her şeyin bir imajı vardır ve imaj bakan kişinin görüşünde şekillenen bir olgudur. Herhangi bir tasarım kimisi için karışık bir imaj ifade ederken, kimisi içinde oldukça basit ve sade görünebilir. Mücevher tasarımlarda kullanılan imaj ise kimi zaman için ağır, duygusal, estetik, güzel, yaratıcı, sıra dışı gibi sözcüklerle ifade edilir. ... Devamını Oku »

Tek Kullanımlık Pırlanta Takılar

tek-kullanimlik-pirlanta-takilar-

Bazı pırlanta takılar için özel tasarım ibaresini çoğu zaman için sık duymaktayız. Özel tasarımla asıl vurgulanmak istenen nokta bu pırlanta takıların belli kriterler ve istekler doğrultusunda modellerine kavuştuğudur. Örneğin yakın zamanda Hülya Avşar’ın parmağında gördüğümüz raket figürlü pırlanta yüzük gibi Hollywood ödül törenlerinde de bu gibi özel pırlanta mücevherler sık karşımıza çıkar. Birbirinden ünlü Hollywood yıldızlarının ödül törenlerinde kıyafetlerine uygun ... Devamını Oku »

Annelere Pırlanta Kolye Hediye Önerileri

annelere-pirlanta-kolye-hediye-onerileri-3

Sevdiklerimiz için kullandığımız bir takım sevgi sözcükleri vardır; canım, hayatım, kelebeğim, meleğim gibi. Bu gibi sevgi sözcüklerinin kullanımı her bir sevdiğimiz için farklılık gösterebilmektedir. Örneğin eş için daha çok aşkım kelimesi kullanılırken, bir anne için kelebeğim ve meleğim kullanımı tercih edilir. İnsanlar arasında oluşan sevgi ve bağ çoğu zaman için tasarımcıların ilham kaynağı olabilmektedir. Bu ilhamlardan bir tanesi de anne ... Devamını Oku »

Mayıs Ayına Özel Hediye Zümrüt

mayis-ayina-ozel-hediye-zumrut-1

Değerli taş zümrüt rengiyle adeta mayıs ayının doğum taşı olduğunu kanıtlar gibidir. Her mayıs ayında uyanan doğa, yemyeşil görüntüsüyle bizlere ferahlık ve umut hissi verirken, zümrüt taşı da yeşil büyüsüyle bunu destekler niteliktedir. Zümrüt, tarih boyunca kendisine yüklenen birçok anlam ile büyüsünü sürdürmeye devam etmektedir. Kleopatra’nın madenleri arasında da yer alan zümrüt ayrıca koşulsuz aşk ve sevginin taşı olarak da ... Devamını Oku »

Pırlantanın Evlilikle Olan Bağı

pirlantanin-evlilikle-olan-bagi

Evliliğin aşkı öldürdüğü mü yoksa aşkı farklı bir boyuta mı taşıdığı ilişki uzmanları tarafından halen tartışılan bir konudur. Fakat varılan ortak görüş ise aşkı ve duyguları her daim canlı tutmak ve onları beslemektir. Peki evlilikte aşkınızı nasıl canlı tutabilirsiniz? Öncelikle evliliğinizde yılları geride bıraktıkça özel günlerinizi unutmamanızı tavsiye ederiz. Ve özel günlerde eşinize seçtiğiniz hediye konusunda her daim seçici ve ... Devamını Oku »

İki Taşlı Elmas Kolye

iki-tasli-elmas-kolye-4

Elmas takılarda pırlanta,zümrüt, yakut, safir, inci, ametist gibi değerli taşlar sık kullanılır. Bu değerli taşların kullanımı elmas takıları sıradanlıktan çıkarıp, daha etkileyici bir imaja kavuşturmaktadır. Bu gibi ımlara en güzel örnek iki taşlı elmas kolye modelleridir. Simetrik ve hareketli figürlerden oluşan bu kolye modellerinden birkaç örnek; Pırlanta Safir Kolye Kolyenin uç kısmına yerleştirilen mavi renli safir; pırlantayla olan uyumunu tasarımında ... Devamını Oku »

Pırlanta Yakut Gerdanlık Modeller

yakut-gerdanlik-modeller-1

Gerdanlık takı modeli itibariyle geniş ve gösterişli tasarımlardan oluştuğu için pırlantanın yanı sıra  diğer değerli taşların da kullanılır. Bu değerli taşlar renkli yapısıyla gerdanlıklara daha etkileyici imaj katmaktadır. Gerdanlıklarda kullanılan bir diğer değerli taş yakuttur. Yakut; koyu kırmızı, eflatun, kızıl, güvercin kanı kırmızısı gibi bilinen renk tonlarıyla gerdanlık modellerde kullanılır. Dünya üzerinde en değerli ve en kaliteli yakutlar Myanmar-Burma olarak ... Devamını Oku »

Safir Elmas Takılar

safir-elmas-takilar

Safir doğada birçok farklı renkte bulunduğu gibi mücevheratta en çok kullanılanı ve bilineni mavi renk tonudur. Safir ismini, Yunanca’da mavi taş anlamına gelen ”sappheiros” kelimesinden almaktadır. Perslere göre dünya dev bir mavi yani safirin üzerinde yer alır, gökkubbenin maviliği de safirin yansımasından gelmektedir. Değerli taşlar arasında ilk sırada yer alan elmasın safir ile birlikte takılarda kullanımı yaygındır. Safirin mavi tonları ... Devamını Oku »

Elizabeth Taylor Mücevherleri Yeni Sahiplerini Buldu

elizabeth-taylor-mucevherleri-yeni-sahiplerini-buldu

İngiliz oyuncu Elizabeth Taylor‘un elmas,inci gibi değerli taşlardan oluşan mücevherleri yapılan bir müzayede de yeni sahiplerini buldu. Hollywood ünlülerinin en az kendileri kadar kıyafetleri ve mücevherleri de popüler olmaktadır. Mücevher ve kıyafetlerin bu popülerliği tercih edilen ünlü isimler tarafından satışa sunulmaktadır. Gerek hayranları gerekse de koleksiyoncular bu değerli parçaları kaçırmazlar.   Taylor’un vefatından sonra evinde gerçekleştirilen bu müzayede de sunulan ... Devamını Oku »