Çarşamba , 23 Ekim 2019
Anasayfa » 2014 » Aralık

Aylık Arşiv: Aralık 2014

Elmas Hayat Kolye Ağacı

elmas-hayat-agaci-kolye

Kolye takısı en kolay ve en çok kullanılan takıdır. Bu yüzden kolye takısına bakıldığı zaman binlerce farklı model bulunur. Farklı değerli taşlardan oluşan kolyeler, özel temalara ait kolyeler gibi. Elmas hayat ağacı kolye de bu gibi tasarımların başında gelir. Hayat ağacı kolye son zamanlarda fazlasıyla kullanılan bir takıdır.Peki hayat ağacının anlamı nedir? Hayat ağacı figürünün Türk, Çin, Hint ve Mısır ... Devamını Oku »

Elmas Gerdanlık

elmas-gerdanlik

Gerdanlık pırlanta, elmas gibi değerli taşlardan tasarlanan boyunda kullanılan bir takıdır. Gerdanlık, kolye takısından büyüklük ve tasarım açısından farklılık gösterir. Gerdanlık boyun bölgesini kaplayan bir takıdır. Bu kadar geniş olması haliyle gerdanlık tasarımında kullanılan taş sayısını arttırmaktadır. Bu da gerdanlığa ağır bir imaj katmaktadır. Gerdanlıklar bu tasarımlarından dolayı genellikle çok özel davetlerde ve gecelerde kadınlar tarafından kullanılır. Gerdanlıklarda kullanılan elmas ... Devamını Oku »

Rihanna ve Pembe Elmas Balosu

Rihanna poses at the First Annual Diamond Ball fundraising event at The Vineyard in Beverly Hills

Barbadoslu ünlü şarkıcı Rihanna bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğü elmas balosunun açılışını yaptı.Rihanna, büyükannesi Clara ve dedesi Lionel adına kurduğu Clara Lionel Vakfı için elmas balosu düzenledi. Elmas balosuna Kim Kardashian, Big Sean, Salma Hayek gibi ünlü isimler de katıldı. Elmas balosundan elde edilecek gelir; sağlık, eğitim gibi konularda muhtaç olan bölgelere bağışlanacak. Her zaman ... Devamını Oku »

Kristal Elmas Tasarımlar

kristal-elmas-tasarimlar

Kristal taş aynı zamanda suni yani yapay elmas olarak bilinmektedir. Kristal taşda yapay bir elmas kullanımı söz konusu olduğu için gerçek bir elmas kadar gösterişli ve değerli değerlidir. Fakat yine de kristal taşdan oluşturulan tasarımlarda elmas parıltısı yakalamaya çalışılmaktadır. Kristal taşlar diğer bir tabirle yapay elmas tasarımlar nasıl ortaya çıkmaktadır; Belli bir sıcaklık derecesinde eritilen kristal taşlar daha sonra çeşitli araçlar ... Devamını Oku »

Yeniyıl Hediye Önerileri

yilbasi-hediyesi

Her yeniyıl için dilekler dilenir. Bu dileklerin başında; mutluluk, aşk, huzur, bereket, sağlık ve şans gelir. İnsanlar yeniyılda bu dileklerin gerçekleşmesi için çeşitli totemler yaparlar ve birbirlerine hediye alırlar. Bu yılbaşında sevdikleriniz için bereket getirmesini dileyerek, onlara ev hediyesi olarak Fatma Ana Eli seramik sunabilirsiniz. Fatma Ana Eli bolluk, bereket ve gücün simgesi olarak bilinir. Bu yüzden insanlar tarafından hayatının ... Devamını Oku »

Tektaş Yüzükler ve Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekler

tektas-yuzuk

Yüzükler, kadınların parmaklarını süsleyen takı dünyasında açık ara farkla en çok tercih edilen aksesuardır. Fakat yüzük ailesi içinde tektaş yüzük farklı bir anlama sahiptir. Pırlanta yüzüğün, bilhassa tektaş yüzüğün evlilik ve evlilik teklifi ile olan bağı dünya sınırlarını aşmış bir üne sahiptir. Bugün dünyanın neresinde bir evlilik teklifine şahit olsanız mutlaka tektaş yüzüğünü de görmüş olacaksınız. Yüzük modellerinde en çok ... Devamını Oku »

Beril Taşı ve Faydaları

beril-tas-faydalari

Doğada bulunan ve sayısız yararı bulunan birçok değerli maden ve taş bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu bu taşlar bulunup işlenerek insanların kullanılması için kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi takılarda kullanılmaktadır. Günümüze baktığımızda bu iş oldukça yaygın hale gelmiştir. Artık istediğiniz her yerde bu taşları bulabilir ve temin edebilirsiniz. Birçok değişik, göz alıcı renkleri ile bir çok takı severin beğenisini kazanan değeri ... Devamını Oku »