Çarşamba , 23 Ekim 2019
Anasayfa » 2014 » Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2014

Babalara Elmas Yüzük Hediyesi

babalara-yeniyil-hediyesi

Elmas takılar da tıpkı diğer takılar gibi daha çok kadınlara hitap etmektedir. Fakat artık bu algı yavaş yavaş değişmektedir. Mücevher dünyası artık takılarıyla, erkeklere de hitap etmektedir. Bu takıların başında elmas yüzükler gelmektedir. Yeni yılda hediye alımı tüm aile bireylerini kapsar. Yani anneye, babaya, kardeşe, eşe, sevgiliye ve diğer tüm aile üyelerine… Aile üyelerinden kadınlara yeni yıl hediyesi olarak özellikle takı ... Devamını Oku »

Elmas Yüzük Modelleri

elmas-yuzuk

Yüzükler altın ve gümüş gibi değerli madenler ile form kazandırılarak sonrada bu yüzük formlara pırlanta, elmas, yakut, safir, zümrüt, ametist, inci gibi değerli taşlar eşlik ederek tasarımı ortaya çıkarmaktadır. Bu tasarımlardan elmas yüzük modelleri biraz farklılık gösterir. Çünkü her ne kadar elmas ve pırlanta aynı taş olsalar dahi kesiminden dolayı tasarımlarda farklı durmaktadırlar. Elmas yüzük modellerinde daha ağır bir imaj ... Devamını Oku »

Öğretmenler Günü Hediyesi

ogretmenlere-hediye-onerileri

Eşiniz veya sevgiliniz öğretmen ise yaklaşan öğretmenler gününde kendisine nasıl bir hediye alabilirsiniz? Sizlere öğretmenler günü hediye önerileri ; Tıpkı diğer özel günler gibi öğretmenler günü de her yıl kendi tarihi olan 24 kasım’da kutlanır. Öğretmenlere bu özel günde; aileleri, arkadaşları, eşleri-dostları, öğrencileri tarafından hediye sunumu yapılır. Öğretmenler bu özel günde hediyeler ile sevdikleri tarafından daha da özel hissettirilir. Öğretmen ... Devamını Oku »

Kara Elmas Takılar

siyah-elmas-takilar

Değerli taş elmas madeninin her rengi ilgi görüyor ve hemen hemen her rengi tasarımcılar tarafından takılarda kullanılmaya gayret gösteriliyor. Kırmızı elmas takılar, mavi elmas takılar gibi. Son zamanların modası da siyah(kara) elmas takılardır. Siyah veya kara olarak nitelendirilen elmas; adından da anlaşılacağı üzere siyah renktedir. Elmasta siyah renk; maruz kalınan bir takım faktörlerden dolayı oluşur. O faktörlerde şöyledir; Bilindiği gibi ... Devamını Oku »

Elmas Kolye

elmas-tektas-kolye

Yılbaşı hediye alışverişine dair hazırlıklar yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Yılbaşı hediye alışverişinde takı olarak sevdiklerinize neler alabilirsiniz. Takı hediyeleri genellikle kadınlar için tercih edilir. Çünkü takı dünyasında en çok ürün kadınlar için mevcuttur. Haliyle yılbaşı hediye seçiminde çoğu zaman kadınlara mücevher takılar tercih edilir. Bu yılbaşında eşiniz, anneniz veya sevgiliniz için mücevher takılardan elmas kolye hediye edebilirsiniz. Elmas takıların ihtişamı ... Devamını Oku »

Yeşil Elmas

yesil-elmas

Elmas, Kimberlit Bacaları’nda oluşurken içerdiği bir takım maddelerden dolayı farklı renklerde karşımıza çıkmaktadır. Şeffaf elmasın yanı sıra kırmızısından mavisine, sarısından yeşiline kadar her tonunu görebilirsiniz. Elmas aynı zamanda mücevher dünyasının vazgeçilmez değerli taşlarından biridir. Elmas gerek şeffaf hali gerekse de renkli halleriyle işlenerek yüzük, kolye, küpe, bileklik, broş gibi mücevher ürünlerinde kullanılmaktadır. Mücevherat takıları geçmişten günümüze kadar kadınlar tarafından süs ... Devamını Oku »

Pırlanta Önerileri

pirlanta-önerileri

Kadınlar pırlanta yüzük tercihlerinde çeşitli kriterler göz önünde bulundurarak takı alışverişlerini tamamlarlar. Pırlanta takı alışverişinde öne çıkan kriterler her kadına göre farklılık gösterebilmektedir. Kimi kadınlar pırlantanın kesim şekillerine göre hareket ederken, kimi kadınlar karat özelliğine, kimileri ise de rengine göre tercih yapabilmektedir. Pırlanta dünyası, tüm kadınların bu isteklerini ve arzularını karşılayabilmek adına binlerce modeliyle, rengiyle, karatıyla onların huzuruna çıkmıştır. Kadınlar ... Devamını Oku »