Çarşamba , 23 Ekim 2019
Anasayfa » 2014 » Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2014

Elmas Taç

elmas-tac

Taç günümüz düğün törenlerinde gelin adaylarının tercih ettiği bir tür gelin aksesuarıdır. Gelin adayları; inci ve elmas işlemeli taç tasarımlarını düğünlerinde saçlarına takarak daha da gösterişli bir hal alırlar. Elmas taç tasarımlarında beyaz pırlantaların yanı sıra renkli elmaslardan da meydana gelen tasarımlar  mevcuttur. Tıpkı Cambridge Düşesi Kate Middleton’un düğün töreninde tercih ettiği elmas taç gibi. Taç, gelin adayları tarafından aksesuar ... Devamını Oku »

Sitrin Taşlı Takı Hediyeleri

sitrin-tasli-taki-hediyeler

Günümüzde hediye almak sadece özel günlere özgü bir kavram değildir. Kişiler zaman zaman sevdiklerine çeşitli sürprizler yaparak hediye alırlar. Ama yine de doğum günlerinde alınan hediyeler daha değerlidir. Kişiler, sevdiklerine dair hediye alışverişine çıkarken belli kriterleri göz önünde bulundurarak alışverişlerini tamamlarlar. Bu kriterler hediye alnacak kişinin; kişisel özellikleri, tercihleri ve zevkleridir. Yani kişiseye özel bir hediye seçimi olmasına dikkat edilir. ... Devamını Oku »

Renkli Elmas

renkli-elmas

Elmas doğada renkli ve renksiz olarak iki farklı şekilde bulunabilmektedir. Renksiz oluşu genellikle şeffaf ve beyaz renk aralığındaki değeri ile ifade edilir. Renkli elmaslar ise kırmızı, pembe, yeşil, turuncu ve daha sayısız tonlarda sayılabilir. Kırmızı-Pembe-Yeşil Elmas Renkli elmas ailesinde bu kategoride yer alan elmaslar fiyat olarak daha yüksektirler. Çünkü bu renkteki elmaslar doğada çok daha nadir bulunmaktadır. Öyle ki bu ... Devamını Oku »

Pembe Elmas

pembe-elmas

Elmas tüm renkleriyle dünyanın pek çok yerinde oldukça yüksek fiyatlarla alıcısını bulmaktadır. Bu elmasların başında ise pembe yıldız olarak bilinen elmas gelmektedir. Bu değerli taş pembe yıldız elmasın özelliği nedir? Pembe yıldız elmas 2.69 ve 2.06 santimetre boyutlarına sahip yaklaşık olarak 60 karatlıktır. Bu elmasın ham olarak 132.5 gibi bir karatlık değere sahip taştan tıraşlanışı yaklaşık olarak iki yıl sürmüştür. ... Devamını Oku »

Ünlü Elmaslar

unlu-elmaslar

Elmas maddi ve manevi yönden asırlardır tüm toplumlarda büyük ilgi görmüştür. Elmasın maddi değer taşıyan yönü, onun işlenerek mücevheratta kullanılması ve kusursuz tasarımları ile alıcısına sunulmasıdır. Elmasın oluşumu, bulunuşu ve işlenmesi onu değerli bir taş yapmaktadır. Elmasın bugün sahip olduğu ünü ve şanını bilmeyen yoktur. Elmasın bu ünü oldukça eskilere dayanmaktadır ve bilinen en ünlü elmaslar ise şöyledir; Koh-i Nur ... Devamını Oku »

Elmas Tek Taş Yüzük

elmas-tektas-yuzuk

Evlilik teklifini pırlanta tektaş yüzük ile gerçekleştirdiniz ve geçen yıllar, yaklaşan evlilik yıldönümünüz için yine bir hediye almanız gerektiğini sizlere hissettirdi. Eşiniz için yıl dönüm hediyesi olarak yine tektaş tasarımlardan yana tercihinizi kullanmak istiyor iseniz bunun için sizlere, elmas tektaş yüzüğü önerebiliriz. Elmas tektaş yüzük; pembe altın tektaş yüzük olarak, 8 ayar altından üretilmiştir. Bu elmas yüzük için kullanılan değerli ... Devamını Oku »

Terazi Burcu Kadına Hediyeler

terazi-burcu-kadinina-hediyeler

Eş, dost, sevgili için özel günlere dair hediye seçimi yapılırken kimi zaman kişisel seçeneklerden yola çıkılır. Bu kişinin en çok hoşlandığı kitap, en çok istediği aksesuar olabilmektedir ve artık kişilerin sahip oldukları burçlara hitaben de hediye seçimi yapılmaktadır. Ekim ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde terazi burcuna mensup bir kadın için ne gibi hediyeler alınabilir, ona bir göz atalım isterseniz; Öncelikle ... Devamını Oku »

Peridot Taşlı Takı Hediyeleri

peridot-taslı-takılar

Sevdiklerinizin özel günleri için tercih edilebilecek pek çok hediye seçenekleri bulunmaktadır. Hediye seçeneklerinde yaşanan bu bolluk kişileri bazen kararsız bir duruma düşürmektedir. Hediye konusunda kararsızlığınızı gidermek adına sizlere peridot taşlı takıları önerebiliriz. Peridot taşlı takılar, peridot taşının renk özelliğinden dolayı sarımsı ve yeşilimsi bir renk aralığında bulunurlar. Peridot taşı yüzük, kolye, küpe gibi takı ürünlerinde kullanılmaktadır. Kendiniz veya herhangi bir ... Devamını Oku »

Elmas’a Dair Bilinmeyenler

elmasa-dair-bilinmeyenler

Elmas oluşumunu oldukça uzun bir zaman diliminde gerçekleştirmektedir. Mücevherat dünyasında yüzük, kolye, küpe, bileklik, broş gibi takılar ile vitrinleri süsleyen bu değerli taşa dair bilinmeyen ilginç bilgileri sizler için derledik; Her elmas taşı oldukça yaşlıdır. Hatta dünyada ilk var olan dinazor canlılarından dahi daha yaşlı oldukları söylenir. Ayrıca en genç elmasın 900 milyon yaşında olduğu bilinir. Elmas yeryüzünde sertlik derecesi ... Devamını Oku »

Elmas Tria Küpe

elmas-tria-küpe-modeli

Elmas taşının takılara kattığı ışıltı ve parıltı hiçbir kadının gözünden kaçmaz. Bu yüzden kadınlar pırlanta ve elmas takıları her zaman tercih edeler. Özel davetlerde, yemeklerde, düğün törenlerinde bu takı kullanımları kadınlar için olmassa olmazların başında gelir. Bu gibi özel davetlerde küpe takısının kullanımı bir adım daha öne çıkmaktadır. Çünkü her kadın bu gibi özel geceler için, farklı stillere sahip saç ... Devamını Oku »