Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2014 » Eylül

Aylık Arşiv: Eylül 2014

Ekim Ayı Doğum Taşı Turmalin

ekim-ayi-dogum-tasi-turmalin

Yıldızların hareketleri incelenerek oluşturulan yıldız haritasında her aya ait bir burç olduğu belirlenmiştir. İnsanlar doğdukları aya bakarak burçlarını tespit ederler. Bu burçlar insanların karakterleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. İnsanların güzel ve kötü huyları, sevdiği renkler, nelerden hoşlanıp, neleri sevmedikleri konusunda fikir verir. Doğada birçok değerli taş bulunmaktadır. Bu taşlar hiçbir insan eli değmeden doğal koşullarda meydana gelirler. Bu taşlar ... Devamını Oku »

Düğün İçin Elmas Set

elmas-set

Düğünlerin klasik gelenekleri başında gelir; gelin ve damat adayı bu özel günde karşılıklı olarak birbirlerine altın takı seti hediye ederler. Gelin, damat için daha çok altın saat ve künye tercih ederken, damat adayı da altın set hediye eder. Takı setler düğünün olmazsa olmaz takılarındandır. Tercihe bağlı olarak pırlanta set takıları, tektaş set takılar çift tarafından tercih edilir. Gelin adayına hediye ... Devamını Oku »

Elmas Takı Önerileri

elmas-önerileri

Elmas daha çok broş takılarda bilinse de pırlanta haliyle birçok takıda bulunur. Genellikle elmas ve pırlanta farklı iki değerli taş olarak bilinir. Oysa ki pırlanta, elmasın işlenmiş ve parlatılmış halidir. Elmas ve pırlanta hakkında bilinen bir diğer yanlış bilgi ise sadece beyaz ve şeffaf renkli olarak bilinmeleridir. Oysa ki elmas doğada farklı renklerde bulunduğu gibi mücevheratta da farklı renkte, takılarda ... Devamını Oku »

Smoky Quarzt Taşı

smoky-quartz

Bir diğer adı dumanlı kuvars olan smoky quartz; siyah ve kahverengi arasında gidip gelen bir dağ kristalidir. Sahip olduğu bu değişik renkler neticesinde farklı isimler almaktadır. Örneğin; Smoky quartz’ın sahip olduğu siyah renk morion olarak anılır. Smoky Quartz mücevher dünyasının yanı sıra dini nesne olarak da çeşitli süs eşyalarında kullanılmıştır. Mücevher dünyasında ise kolye ve yüzük gibi takı aksesuarlarında kullanılmaktadır. ... Devamını Oku »

Elmas Broş Toka

elmas-bros-toka

Elmas, çeşitli formlarda kesilerek, parlatılarak pırlantaya dönüşür. Pırlanta taşı da yüzükte, kolyede, küpede, bileklikte kullanılarak mücevher dünyasına dahil olur. Pırlanta ve elmas birçok kişi tarafından farklı taşlar olarak bilinse de aslında iki değerli taş aynıdır. Yani pırlanta, elmasın işlenmiş halidir. Pırlanta ve elmasın mücevheratta takı ürünlerinde kullanımı tüm dünyada yaygındır. Bu yaygınlığı günbe gün gelişen mücevher sektörüyle görmek mümkündür. Çünkü ... Devamını Oku »

Yengeç Burcuna Hediyeler

yengec-burcuna-hediyeler-1

Terazi burcu 23 eylül ve 23 ekim tarih aralığını kapsamaktadır. Terazi burcuna sahip kişiler için alınabilecek hediye ipuçları bu yazımızda sizlerle; Hediye önerilerine geçmeden önce terazi burcuna sahip kişilerin genel özellikleri hakkında biraz fikir sahibi olmaya ne dersinizi? Terazi burcunda olan kişilere bakıldığında ilk göze çarpan; aşırı derecede duygusal yapıya sahip olmalarıdır. Bu yüzden her zaman, öncelikle karşı tarafın davranışlarına ... Devamını Oku »

Mavi Elmas Bulundu

mavi-elmas-bulundu

Elmas yeryüzünde en değerli taştır. Elmasın çıkarılması, işlenmesi, tasarlanması oldukça uzun bir zaman dilimini kapsar. Elmas ham olarak çıkarıldıktan sonra profesyonel ellerle çeşitli araçların kullanımı ile beraber kesilir ve biçimlendirilir. Elmasın ham halinden sonra kazandığı bu form mücevherat dünyasında pırlanta olarak takılarda kullanılır. Elmasın özel bir hal aldığı pırlanta, ışıltısıyla her kadını cezbeder. Bu yüzden pırlanta takılar kadınların vazgeçilmezidir. Kadınların ... Devamını Oku »

İnternetten Pırlanta Almak

internetten-pirlanta-almak

Elmasın 57 fasetli olarak kesilmiş biçimine pırlanta denir. Pırlanta özellikle tektaş yüzüklerde kullanımıyla kadınlar arasında oldukça popülerdir. Evlilik sürecinde tektaş pırlantalar gelin ve damada sonsuza kadar eşlik eder. Bu yüzden evlilik sürecinde takı alışverişinde bilhassa tektaş pırlantaya dair alışveriş daha bir özenle yapılmaktadır. Bir zamanlar kuyumcu kuyumcu dolaşarak yapılan takı alışverişi artık internetin hayatımıza girmesi ile birlikte online olarak da ... Devamını Oku »

Pırlanta Markaları

pirlanta-markalari

Pırlantanın kadınlar için ifade ettiği değeri artık duymayan ve bilmeyen yoktur. Dünyanın bir ucundan bir ucuna gitseniz dahi kadınlar için pırlanta vazgeçilmezdir. Pırlantanın kadınlardaki bu ünü hiçbir zaman son bulmayacak gibi.Bu yüzden kadınlar dünyasında pırlanta yakından takip edilir. Üstelik bir de pırlantalar dünyaca ünlü markalara sahipse bu takip hiç kaçmaz. Mücevher dünyasında pırlantaya dair birçok marka bulunur. Bu markaların başında ... Devamını Oku »

Eylül Ayı Doğum Taşı

eylul-ayi-sogum-tasi

Adını Yunanca’da mavi taş anlamına gelen “sappheiros” isminden alan safir taşı yakut ile aynı element grubunda bulunan değerli bir taştır. Genellikle mavi rengi ile karşımıza çıkan safir taşı mohs ölçeğine göre elmastan sonra gelen en sert taş olan safir taşı ısıya oldukça dayanıklıdır. Mavi dışından pembe, mor, beyaz, yeşil, sarı, turuncu gibi bir çok faklı rengi de bulunan safirin şeffaf ... Devamını Oku »