Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2014 » Ağustos

Aylık Arşiv: Ağustos 2014

ELMAS BROŞLAR

elmas-bros-pict

Broş; elmas, yakut ve zümrüt gibi daha pek çok değerli taşlar ile işlenen bir moda aksesuarıdır. Broşların kullanım alanları oldukça geniştir. Broşlar, ceket, gömlek, elbise, şapka ve çanta gibi pek çok kıyafet ve aksesuar ile kullanılabilirler. Broşlar altın, elmas ve pırlanta gibi değerli taşların yanı sıra gümüş ve imitasyon şeklinde de tasarlanmaktadır. Fakat elmas broşların daha fazla tercih edildiği bilinir. Çünkü ... Devamını Oku »

HRD PIRLANTA SERTİFİKASI

hrd-pirlanta-sertifikası

Tektaş pırlanta yüzükler, her genç kızın zamanı geldiğinde takmak istediği sonsuz aşkın ve bağlılığın simgesidir. Elmas, oldukça nadir bulunan ve çok sert bir madendir. İlk elmas M.Ö. 800′lü yıllarda Hindistan’da nehir kenarında bulunmuştur. Bir takım taşlar yardımı ile kesilmeye çalışılsa da oldukça sert bir yapıya sahip olan elmasta bir değişim olmamıştır. Zaman ilerledikçe ve uygarlıklar gelişmeye başladıkça elmas tüm dünyada ... Devamını Oku »

Pırlanta Ve Değerli Taşların Uyumu

pirlanta-ve-degerli-taslarin-uyumu

Elmas doğada bulunan en değerli madenlerden biridir. Oldukça sert olması en önemli özelliğidir. İşlenerek pırlanta halini alır ve başta tektaş pırlanta yüzük olmak üzere bir çok takı yapımında kullanılır. Özellikle evlenme tekliflerinde kullanılan tektaş pırlanta yüzükler sonsuz aşkın ve bağlılığın simgesi olarak kabul edilir. Pırlanta kullanılarak sadece tektaş yüzükler değil kolye, küpe, bileklik, farklı model yüzükler gibi bir çok takı ... Devamını Oku »

KADINLAR VE ÇİKOLATA AŞKI

cikolata-aski

Kadınlar sevinir çikolata yer, üzülür yine çikolata yer. Kadınların çikolataya olan bu zaafları çoğu zaman erkeklerin işine yaramaktadır. Peki erkekler bu durumu nasıl avantaja çevirirler? Şöyle ki: birçok erkek hediye alma işlemini sevmediğinden, işin kolayına kaçarak eşine, sevgilisine çikolata hediye etmekten kendini alamaz. Öyle ki çoğu zaman bu çikolata hediyeler ilişkilerde hayat kurtarır. Çikolatanın pek çok yararı olduğu bilinir. Bunların ... Devamını Oku »

Akuamarin Taşı Ve Özellikleri

akuamarin-tasi

Doğada bulanan değerli taşlardan biri olan akuamarin taşıdır. Akuamarin taşı oldukça tercih edilen, fiziksel ve ruhsal anlamda oldukça faydası olan, güzel görüntüsü ile göz kamaştıran bir taştır. Rengi açık deniz mavisi, gök mavisi gibi tonlarda bulunan saydam ve yarı saydam bir taştır. Rahatlatıcı görünümü ile akuamarin taşına halk arasında sakin taş da deniz. Akuamarin taşını taşıyan insanlara ölüm karşısında cesaret ... Devamını Oku »

Aslan Burcu Kadınına Hediye

aslan-burcu-kadinina-hediye

Hediye alma konusunda herkes bir takım zorluklar yaşarlar. Nasıl bir hediye alacağını, alacağı hediyenin beğenilip beğenilmeyeceği düşünülmesi gereken konulardan biridir. Bu konuda yakınlarınızdan yardım ister, internetten fikir alır ya da mağazaları gezersiniz. Ama bütün bunlardan önemlisi hediye alacağınız kişiyi tanımanız gerekmektedir. Nelerden hoşlanır, hangi tarzı sever bunları bilmeniz gerekir. Hediye konusunda size yardım edecek bir şey de o kişinin burcudur. ... Devamını Oku »

Pırlanta İşlemeli Kol Düğmesi

pirlanta-islemeli-kol-dugmesi

Kol düğmesi, genellikle erkekler tarafından kullanılan bir tür aksesuardır. Gömleklerin kol uç kısımlarını birbirine tutturmak için kullanılan bir araç görevini üstlerinir. Bu aksesuar. Bir düğme ve onun tuturulduğu bir pim olmak üzere iki kısımdan oluşur. 17. yüzyılın başlarında ilk olarak Avrupa da ortaya çıkmıştır. Özellikle Fransa zengin ve soylu erkeklerin tercih etmiş olduğu bir takıdır. Teknolojinin çok fazla gelişmediği o ... Devamını Oku »

Hediye Olarak Elmas

hediye-olarak-elmas

Elmas, dünya üzerinde ki en değerli taş modelleri arasında yer almaktadır. Madeni taş modelleri içerisinde olduğundan dolayı üretim aşamaları da son derece zorlu olan taş türlerinden birisi olarak da dikkatleri çektiğini söyleyebilmekteyiz. Elmas, hediye olarak çok değerli bir taş modeli olarak dikkatleri çeker ve bununla birlikte günümüzde en çok takı modelleri üzerinde kesilmiş elmas türlerini görebilme şansına da sahip olabilmekteyiz. ... Devamını Oku »

SEVGİLİYE KOLYE HEDİYE ÖNERİLERİ

sevgiliye-hediye-kolye-modelleri,

Hediyeler genellikle özel günlerde eşe, dosta, sevgiliye alınır. Hediye almak, herkesi mutlu eden bir durumdur. Özellikle sevgiliden gelen hediyenin değeri ve önemi bir başka özel ve güzel bir durumdur. Bu durumu özel günlerin dışına taşıyıp, sevgiliye bir jest yapıp hediye almayı düşünür müsünüz? Cevabınız evet ise sizlere, hediye kolye önerileri… Kalp Figürlü Kolye Yeryüzünde sevginin ve aşkın yegane sembolü kalptir. ... Devamını Oku »

El işi Elmas Zümrüt Yüzük

elisi-elmas-zumrut-yuzuk

El işi sanatı ; kişilerin makine kullanmadan yaptıkları çeşitli örgü, dikiş, takı tasarım gibi el ürünlerini kapsar. El işi ile ortaya koyulan bu tasarımların maddi ve manevi değeri büyüktür. Pekçok kişi tarafından büyük ilgi görmektedirler. Çünkü el işi ile ortaya çıkan tasarımların özgün ve farklı bir havası vardır. Özgün ve farklı olmayı sevenler özellikle el işi takılarını oldukça fazla tercih ... Devamını Oku »