Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2014 » Haziran

Aylık Arşiv: Haziran 2014

Zümrüt Taşının Anlamı

zumrut-tasinin-anlami

Zümrüt taşı, dünya genelinde en değerli taşlardan birisi olarak kabul edilir. Maddi ve manevi açıdan tüm dünya genelinde en çok önemsenen taş türlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Kısa zaman içerisinde muazzam görselliği ile takılar üzerinde kullanılan bir taş durumundadır. Nitekim taşın görsel anlamda ki kalitesinden ziyade anlamı da son derece derin olması nedeni ile erkekler tarafından bayanlara bu taş hediye ... Devamını Oku »

İnci Taşının Anlamı

inci_tasinin_anlami

İnci, dünya üzerinde ki en önemli bileşenlerden birisi olarak dikkatleri çeker. İnci taşı, özellikle takı türlerinde fazla kullanılan bir taş modelidir ve zerafet açısından bayanlara muazzam seçenekler sunar. Bu seçenekler ışığında maddi değerinin ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek de çok zor olmayacaktır. İnci taşı bayanlar için çok büyük anlam ifade eder ve özellikle özen günlerde iyi bir hediye seçeneği ... Devamını Oku »

Aytaşı Nedir?

aytasi_nedir

Takı türleri üzerinde kullanılan birçok farklı bileşen vardır ve bu bileşenlerin adını belki de ilk olarak buradan ya da farklı yerlerden duyabilirsiniz.Son dönemlerin takılar anlamında ki en önemli bileşenlerinden birisi olarak Aytaşı isimli mükemmel taş gösterilebilir. İsmi sizler için ne ifade ediyor? Daha doğrusu bu taş, görsel anlamda mükemmel bir görüntü sunduğu gibi bununla birlikte birçok farklı Bio-Enerjik etkisi ile ... Devamını Oku »

Elmas ve Pırlanta Arasındaki Farklar

Elmas Çeşitleri

Elmas ve pırlanta, dünyanın en değerli maddelerinden ikisi olarak nitelendirilebilir. Görüntü anlamında birbirlerine benzemeleri nedeni ile insanlar tarafından çoğu zaman karıştırılırlar ancak iki ürün arasında çok ciddi farklılıklar söz konusu da değldir. Ortak noktaları, maddi değerlerinin son derece fazla olması ve son derece zor şartlarda üretimlerinin yapılmasıdır. Aslında ikisinin de elmas olmasıdır. Pırlanta, tamamı ile elmastan elde edilen bir ürün ... Devamını Oku »

ZİRKON TAŞI

zirkon-tasi

Zirkon taşı doğada kahverengi tonlarında bulunur ve ısıtma işlemi yapılarak beyaz, renksiz hale getirilir. Özellikle kolye, küpe, bileklik gibi takı ürünlerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Zirkon taşının çeşitli renkleri olsa da takılarda renksiz olanı daha fazla kendine yer bulmaktadır. Zirkon taşının anlamı Persçe de altın rengi anlamı taşıyan zargun sözcüğünden gelmektedir. Zirkonyum olarak kullanıldığı da olur. Zirkon taşının anlamı ve faydaları oldukça ... Devamını Oku »

LAPİS TAŞININ ANLAMI

lapis-tasinin-anlami

Lapis taşının anlamı gecedir. İçerisindeki maviliği, minerallerin birleşiminden gelmektedir. Bir başka kültürde ise lapis taşı, gerçekler taşıdır. Neşesizlik ve aşırı hüzün durumlarını ortadan kaldırarak fiziksel koordinasyonun dengeli olarak kurulmasını sağlamaktadır. Troid bezinin sağlıklı çalışması yönünde etkileri vardır ve tansiyonu düzenler. Gerçeklik taşı olma özelliği de berraklaştırdığı bilinen zihinle gerçeklere daha kolay ulaşılmasını sağladığı uzun yıllardır bilinmektedir. Lapis taşı üzerinde altın sarısı ... Devamını Oku »

Pırlanta 4C Kuralı

tek-tas-pirlanta-yuzuk

Pırlanta tektaş yüzük bir evlilik teklifinin olmazsa olmazı diyebiliriz. Eskiden her ne kadar yaygın olarak tektaş yüzük evlilik tekliflerinde kullanılmasa da günümüzde artık pırlanta tektaş olmadan evlilik teklifi etmek cesaret istiyor. Ancak pırlanta tek taş yüzük fiyatları insanın canını sıkabiliyor. Neyse ki her karatta pırlanta bulmak mümkün olduğu için artık herkes kendi bütçesine uygun bir ürün bulabiliyor. Peki nedir pırlantayı ... Devamını Oku »