Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2014 » Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2014

Turmalin Taşının Anlamı

turmalin-tasi

Gökkuşağı taşı da denen turmalin taşının anlamı özellikle nazarları uzak tutmasıdır. İnsanlardaki sezgisel yönü açığa çıkararak konular üzerinde daha fazla bilgiye sahip olmalarını sağlar. Uyku düzenini de sağladığından zihni güçlendirip arındırmakta oldukça faydalıdır. Turmalin taşının en şifalı özelliği ise hormonsal salgılara olan etkisinde başlar. Hormon salgılama sistemine etkisiyle dengeleyici özelliği bulunmaktadır. Kullanan kişinin kendisiyle iç barışını sağladığından iç huzur vermektedir. Özellikle Brezilya, ... Devamını Oku »

Sitrin Taşının Anlamı

sitrin-tasi-ve-anlami

Kuvars kristalinin sarı renkte olanıdır sitrin. Aynı zaman citrine olarak ta yazılmaktadır. Bal rengini anımsatan tatlı rengiyle altın takılara oldukça yakışmaktadır. Sitrin taşının anlamı umut, sağlık ve vefa ile bağdaşan tüm duyguların temsilcisidir. Aynı zamanda çok bilinen farklı özellikleri de vardır. Antioksidan özelliği olduğu bilinen sitrin, cilde tazelik verir. Bedende taşımanın huzur verici olduğu da söylenmektedir. Sitrin taşının anlamı ismi ... Devamını Oku »

Blue Topaz Taşının Anlamı

blue-topaz-tasi

Blue topaz taşının anlamı çok geçmiş yıllarda yüklenmiş, keşfedilmiştir. Sadakat ve güçlü bağ kurma yeteneğini güçlendirir. Kimi kültürlerde ise blue topaz taşının anlamı kuvvet, dayanıklılık ve iktidar olarak bilinmektedir. Çok şık mavi tonuyla mücevherlerde oldukça şık bir görüntü yaratmaktadır. Özellikle pırlanta ve beyaz altınla kombinlendiğinde göz alıcı etkisi tartışılamaz. Sevdiklerinize blue topaz taşı bir hediye almak isterseniz görseldeki modeli, bu güzelliği, çarpıcı ... Devamını Oku »

Sedef Taşının Anlamı

sedef-tasi

Sedef, beyaz ve üzerinde gök kuşağının ışıltısını anımsatan rengiyle takılarda da kullanılan hoş bir taş çeşididir. Fosforlu geçişleri oldukça özel görülmesini sağlamaktadır. Eski çağlarda birçok hediyelik eşyada sedef taşı kullanılmaktaydı. Özellikle kişisel ürünlerde kakma yöntemi ile ahşam modellerin içine sedef yerleştirilerek ürünlere desen verilirdi. Sedef taşının anlamı bereket ve gücü temsil ettiği bilinen özelliklerindendir. Topraktaki enerjiyi alarak bedene yaydığı ve ... Devamını Oku »

Söz Yüzüğü

soz-yuzugu-modelleri

Evlenmek isteyen çiftlerin yapmaları gereken bazı çok hoş ve güzel anılarını oluşturacak düğün telaşlarına sevinçli anların oluşmasını sağlayacak noktalar bulunmaktadır. Bunların ilki söz töreni olmaktadır. Söz töreni kız isteme töreninden sonra aile arasında ya da uygun bir günde kız ve erkek tarafındaki akrabalar, eş ve yakın dostlar katılarak yapılan tören olmaktadır. Söz töreninin en önemli yerini söz yüzükleri oluşturmaktadır. Söz ... Devamını Oku »

Opalit Taşı Ve Özellikleri

opalit-tasi

Diğer bir ismi de opal olan bu güzel taş yetenek taşı olarak ta bilinmektedir. Opalit taşı ve özellikeri nelerdir diye merak ettiğinizde karşınıza bir sürü olumluetki çıkacaktır. Terazi, akrep ve yay özellikle etki ettiği burçlar arasındadır. Güneş ışık ve ısısını içinde tutabilme özelliği vardır dolayısıyla güneş görmeyen bir alanda bile ılık bir yapıya sahip olacaktır. Görme gücünü arttırdığı ve göz hastalıklarına ... Devamını Oku »

Pırlanta ve Sonsuzluk

Binlerce yıl yer altında kalarak dünyanın en kıymetli taşlarından biri olan elmasın yer yüzüne çıkarılarak işlenmesi sonucunda elde edilen bir taş, pırlanta. Hiç şüphesiz dünyada ki her bayanın hayalidir, partnerinden pırlanta hediye almak. Özellikle evlilik teklifinde partneri tarafından prılanta tek taş ile taçlandırılması ayrı bir hayaldir bayan için. Peki pırlantayı pırlanta yapan unsur nedir? Neden tüm değerli taşlar arasında pırlanta ... Devamını Oku »

Mücevher Bakımı

mucevher-bakimi

Bayanların vazgeçemedikleri ve hayatları boyunca en önemli aksesuarları arasında bulunan mücevherleri olmaktadır. Her bayanın mutlaka takıları arasında önemli mücevherleri olmaktadır. Farklı modellerde ve boyutlarda olan mücevherleri, kombinlediğiniz kıyafetleriniz ile tüm gözleri üzerinizde toplama imkânına sahip olabilirsiniz. Bayanlar hangi yaşta olursa olsun mutlaka mücevherlere karşı özel bir ilgi ve alakası olmaktadır. Bayanların evlerinde mutlaka özel günlerinde ve günlük hayatlarında kullandıkları birçok ... Devamını Oku »

Elmas Çeşitleri

elmas-cesitleri

Dünya üzerinde maddi olarak değeri ölçülemeyecek bazı elementler vardır. Altın, pırlanta ya da elmas çeşitleri bunlardan birkaçı olarak sıralanabilir. Bu materyallerin kullanıldığı her ürün, değerine değer katarak satış açısından nadir bir görünüm de elde edebilir. Elmas, görüntü olarak bir nevi kristalize şeklinde göze son derece hoş gelen ve insanları büyüleyen materyallerden birisi olarak dikkatleri çeker. Elmas ile üretilen takılar ya ... Devamını Oku »

Zihgir Yüzük

zihgir-yuzuk

Takı ve aksesuar, bayanlar için özellikle günümüz şartlarında olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ve takı tasarımcılarının konu üzerine ciddi bir şekilde eğilim göstermesi sonucu yüzük modelleri kapsamında özellikle çok ciddi gelişmeler yaşanmıştır. Bazı insanlar klasikleşmiş modellerden ziyade daha çok eski dönem ürünlerine karşı ilgi gösterdiklerinden dolayı bu anlamda da takı ve aksesuar üretimi konusunda önemli ... Devamını Oku »