Cuma , 6 Aralık 2019
Anasayfa » 2014 » Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2014

Yeni Annelere Hediye Önerileri

altin-dogum-kolye

Bebeğini dünyaya yeni getirmiş anneler için özel hediye seçenekleri takı grubunda oldukça fazladır. Bebeğin adının yazılı olduğu kolye, yüzük veya tüm ailenin isimlerinin bulunduğu ailem kolye de bu gruba dahil olacaktır. Yeni annelere hediye önerileri arasında bahsettiğimiz takılara kişisel takılar bir örnek olabilir. 3, 4, 5 isimli kolyeler bu aralar takı sektörünün modası. Ama biraz daha standardın dışına çıkmak isteyenler ... Devamını Oku »

Anneler Günü | Hediye Kolye Modelleri

anneler-gunu-hediyeleri

Takı firmalarının en çok dikkat ettiği ve üzerinde bir çok çalışmanın yapıldığı konular konsept çalışmalarıdır. Bunların arasında sevgililer günü, anneler günü, evlilik teklifi gibi konseptler oldukça önemli yerde durmaktadır. Anneler günü konseptine genelde anne bebek, anne çocuk figürlü kolyeler imzasını atmaktadır. Anneler günü ile ilgili kolye modelleri çeşitli büyüklüklerde ve her bütçeye uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Anneler günü ile ilgili kolye modelleri ... Devamını Oku »

Ametist Taşının Anlamı

ametist-pirlanta-set

Yaşadığımız yeryüzü hem üstünde yetişenler hem de altında olup bitenlerle oldukça kıymetlidir aslında. Yeraltı zenginlikleri azımsanamayacak kadar özel ve çeşitlidir. Elmas, yakut, safir, ametist gibi özel taşlar doğanın bize sunduğu en özel renkler ve en özel taşlardır. Bu güzellikler arasında adı sıkça duyulan ametist taşı nedir? Aslında bir çok kişinin merak ettiği de bir taştır. Özellikle adalet duygusu ile anılan ametist taşı, aynı ... Devamını Oku »

Değerli Takılarınız için Kiralık Kasa Fiyatları

kiralik-kasa-fiyatlari

Yeni evli çiftlerin ve değerli mücevherat satın alanların en büyük sıkıntısı bunların saklanmasıdır. Sonuçta maddi değeri yüksek ürünler ve evde saklanması büyük sıkıntı yaratabilmekte. Bu sebeple bir çok kişi bankalardan kasa kiralayarak mücevherlerini veya takıları buralarda saklarlar. Şu an görünen en güvenli yöntem olarak gözüken kiralık kasalar fiyatları bakımından da makul seviyelerde. Bankaların kiralık kasa fiyatları Türk Lirası olarak aşağıda ... Devamını Oku »

Pırlanta’da Kesim önemli mi?

pirlanta-kesim

Pırlanta taşın değerlendirilmesinde 4C özelliği olarak dünyaca bilinen özelliklerden biride cut yani kesimdir. Pırlantanın değerini belirleyen 4C teriminin açılımı cut, color, clearity ve carat’tır. Türkçeleri ise Kesim, Renk, Berraklık ve Karat anlamına gelir. Pırlantada kesim önemli midir? Tıpkı berraklıkta olduğu gibi pırlantada kesim de önemlidir. Pırlanta taşa dolayısıyla da kullanıldığı modele o ışıltıyı katan en önemli unsurlardan biri kesimdir. Taşın ... Devamını Oku »

Elmas ve Pırlanta Arasında Fark var mıdır?

pirlanta-ve-elmas

Pırlanta ve elmas farklı isimlerle piyasada yerini bulduğundan hep akıllara elmas ve pırlanta arasında fark var mıdır? Sorusunu getirmektedir. Pırlanta, elmasın bir kesim şeklidir. Dolayısıyla aynı madenden oluşmuş olduğunu söylemek gerekir. Kesim farklılığı ile isimlendirilmiş olan pırlanta kesimi sözlük anlamıyla, elmasın 57 fasetli özel kesilmiş halidir diye açıklayabiliriz. Faset ise ışığı yansıtan açılı yüzeylere verilen isimdir. Mücevherlerin üzerinde elmas ve pırlantanın ... Devamını Oku »