Çarşamba , 22 Ocak 2020
Anasayfa » 2014 » Mart

Aylık Arşiv: Mart 2014

Kendimize Uygun Takı Seçimi Yapmak

kıyafete-uygun-takı-aksesuar

Takı seçimi yaparken göz zevkimize hitap etmesinin yanı sıra en önemli husus yaşam tarzımıza uygun olmasıdır. Tarzınızı yansıtan, size yakışan ve modaya uygun takıları tercih etmenizde yarar vardır. Hatta vücut tipimiz ve ten rengimiz bile seçim yaparken bize yol gösterebilir.Kıyafetlerimizin karakterimizi yansıtan son dokunuşunu tamamlamak için takı ve aksesuar seçimi önemlidir.. Doğru seçim yapıldıgı zaman ürünü hemen hemen her ortamda ... Devamını Oku »

Elmas Önerileri

elmas-gul-takim-set

Oldukça değerli olduğu herkesçe bilinen elmas, safir, yakut ve zümrüt gibi taşlarla da bir araya getirilerek yüzük, kolye ve küpelerde yerini almayı başarıyor. Resim 1.1 deki üründe zümrütle renklenen elmas tam bir anneler günü hediyesi olmayı hak ediyor. Özel kesimleri ve şık süsleme tarzlarıyla elmas yüzükler, bayanların mücevher seçiminde vazgeçilmez parçaları oluyor. Elmas önerileri arasında bu özel taşa çok yakışan yakut ... Devamını Oku »

Elmas

kasikci-elmasi

Elmas, doğada bulunan en sert madendir. Bu özelliğiyle bir çok alanda kullanılabilir özelliği mevcuttur. Endüstride de çeşitli alanlarda bu özelliği sayesinde kullanılmaktadır. Sertlik, mineralojide mohs olarak ölçümlendirildiğinde ölçü birimi 10 rakamına denk gelmekte yani diğer tüm mineralleri çizebileceği anlamını taşımaktadır. Elmas, ışığı iyi kırması ve dolayısıyla çok parlamasıyla takı sektöründe de çok fazla kullanılmaktadır. Oldukça kıymetli ziynet eşyaları genelde elmas ... Devamını Oku »

Pırlanta Modelleri

pirlanta-set

Takıların en seçkin grupları arasında yer alan pırlanta modelleri, mücevher kutusunda da vitrinlerde de en özel yerlerini almaktalar. Işıltısıyla göz kamaştıran pırlanta, çok değerli tasarımcıların fikirleriyle kolye, küpe ve bileklik modelleri arasında hayat bulmaya devam etmektedir. Pırlanta modelleri, oluşturulacak koleksiyona göre değişiklik göstermektedir. Çok küçük boyutlu taşlarla hazırlanan yoğun sıklıkta dizilen setler de vardır, tamamen iri ve sade taşlarla oluşturulan ... Devamını Oku »

Aşkın Billur Simgesi: Pırlanta

5-tas-pirlanta-yuzuk

Her insan kendini özel hissetmek ister; özellikle de kadınlar. Bu noktada yüzyıllardır bilinen bir hikaye var. Kadına kendini özel hissettirmek manasında ona özel bir taş hediye etmek. Bildiğimiz bir taş değil bu lakin: Elmas! Elmasın kesilmesinden doğan ışığı adeta içine çekip; bin rengiyle ve gökkuşağı parıltılarıyla etrafa salan pırlanta! Bu taşı nedir böylesine özel yapan? Çünkü her pırlanta oluşumu gereği eşsiz ... Devamını Oku »

Pırlanta Önerileri

pirlanta-topaz-kolye

Tüm toplumlarca benzer anlamlar yüklenen takılar içinde pırlantanın ayrı bir yeri vardır. Ayrı bir yeri olması da üzeirnde çok düşünülmesine yol açmaktadır. Pırlanta önerileri içinde söylenenlere kulak verirken bir yandan da aklınızdaki örtüşmesi sizin için de kıymetlidir. Aslında en büyük yanılgılar hangi günde, hangi aşamada nasıl bir pırlanta ile sevdiklerimizin karşısına çıkacağımızdır. Özellik düğün arifesinde olan çiftlerin akıllarındaki sorun tek taş ... Devamını Oku »

Kendimize uygun takıyı seçmek

kisiye-gore-taki-tercihleri

Takı seçimi yaparken göz zevkimize hitap etmesinin yanı sıra en önemli husus yaşam tarzımıza uygun olmasıdır. Tarzınızı yansıtan, size yakışan ve modaya  uygun takıları tercih etmenizde yarar vardır. Hatta vücut tipimiz ve ten rengimiz bile seçim yaparken bize yol gösterebilir. Doğru seçim yapıldığı zaman ürünü hemen hemen her ortamda beğeniyle ve uyumla taşıyabilirsiniz. Kullandığımız takımıza kendimizi iyi hissettirmesi konusunda güven ... Devamını Oku »

Sertifikalı Pırlanta Nedir?

pirlanta-sertifikasi

Pırlanta alışverişi yaparken karşılaşabileceğiniz kelimelerden biridir sertifikalı pırlanta. Nedir bu pırlanta sertifikası? Pırlanta taşlar doğada homojen bir şekilde bulunmazlar. Renk olarak D renginden Z rengine kadar bir çok derecede renk tonu bulunmaktadır. Berraklık, büyüklüğü ve sayısına göre belirli değerler alırlar. Bu değerleri pırlanta taşlara yüklemek uzmanlık isteyen bir konu halini almıştır. Bu sebebten dolayı sertifika veren kuruluşlar meydana çıkmıştır. Bunlardan ... Devamını Oku »

Pırlanta Kolye Modelleri

Lotus Çiçeği Kolye

Elmaslar herkes tarafından kabul edilmiş bir şekilde Dünya’nın en değerli ve sağlam taşları olarak kabul edilmiştir. Yüzüklerde, kolyelerde ve gerdanlık gibi takılar popüler olarak tercih edilmişlerdir. Bugün ki konumuz Pırlanta Kolye Modelleri; İnternette farklı tasarımlarda pek çok pırlanta kolye modeli bulmamız mümkün. Bu kolyelerde taşların büyüklüğü, kullanılan değerli madenleri ve tasarımlarına göre hem fiyat hem de beğeni açısından çok farklılıklara ... Devamını Oku »

Burçlara Göre Taşlı Takılar

burclara-gore-taslar

Günümüz insanı için burçlar ve burçların günlük yorumlarının yer aldığı online siteler artık kişilerin okuma durakları arasında sıkça yer almaktadır. Çünkü istesek de istemesek de burçların kişiliğimiz ve karakterimiz üzerindeki etkisini zaman zaman hissettiğimizden dolayı bu gibi davranışlarda bulunabilmekteyiz. Peki kişilerin üzerinde bu denli etkili olan burçların uğurlu taşları hangileri ve bu taşların kullanıldığı takılardan hangisi sizlere daha uygundur gelin ... Devamını Oku »